Kwiecień i maj to hity ESK 2016 (ATRAKCJE, ARTYŚCI)

  Kwiecień i maj to hity ESK 2016 (ATRAKCJE, ARTYŚCI)

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Kwiecień i maj to hity ESK 2016 (ATRAKCJE, ARTYŚCI)

  ©materiały prasowe

  Na przełomie kwietnia i maja w Europejskiej Stolicy Kultury 2016 odbędą się wydarzenia muzyczne światowej rangi. Wrocławianie będą mogli zobaczyć znanych artystów, takich jak: Selah Sue, Gerald Clayton, Al Di Meola, Hey, Monika Brodka, Artur Rojek, Mela Koteluk, Jelonek, Gooral, Kortez, Kult, Fisz Emade Tworzywo, Lao Che, Domowe Melodie czy Maria Peszek.
  Kwiecień i maj to hity ESK 2016 (ATRAKCJE, ARTYŚCI)

  ©materiały prasowe

  JnO zacznie się 26 kwietnia. - Będą wyjątkowi artyści, cztery koncert dziennie i nocne jam session - zapowiada Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny festiwalu. Wystąpią m.in.: Gerald Clayton - amerykański pianista ze swoim trio, a także Billy Childs, który gościł na JnO już dwa razy, ale tak znakomitego i wszechstronnego muzyka warto słuchać zawsze. Festiwal, 26 kwietnia o godz. 18.30, w Imparcie otworzy koncert, na którym zagrają: laureat Grand Prix zeszłorocznego festiwalu Vehemence Quartet z gościnnym udziałem Leszka Możdżera, Archie Shepp Quartet - lider kwartetu jest legendą muzyki (śpiewa, gra na saksofonach, jest poetą i dramaturgiem) oraz Gerald Clayton Trio.
  Ważnym elementem festiwalu będą jam sessions. W programie znajdzie się też parada jazzowa, w której muzycy przejdą od Barbary (siedziba ESK) do Hali Ludowej, oczywiście z muzyką. W Narodowym Forum Muzyki planowany jest finał projektu „Melting Pot Lab 9”. - Na Melting Pot Lab spotykają się muzycy polscy i zagraniczni - mówi Piotr Turkiewicz, dyrektor artystyczny Jazztopadu. - W tym roku Piotr Damasiewicz zaprezentuje kompozycję na 26 improwizatorów - dodaje. Teatr Muzyczny Capitol zaprosi na swingową perłę: „Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami”.

  52. Jazz nad Odrą zakończy się Światowym Dniem Jazzu, 30 kwietnia w Hali Ludowej. - To rewia stylów i brzmień na trzech niezależnych scenach - zapowiada Leszek Możdżer. W Hali Ludowej gościć będą nadzwyczajne sławy: Urszula Dudziak - wokalistka, Tomasz Stańko - trębacz, Leszek Możdżer - pianista, Zohar Fresco - perkusista, Jazzanova - berliński kolektyw, Grand Orchestre armorigène - mała orkiestra symfoniczna.

  CZYTAJ DALEJ
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Kwiecień i maj to hity ESK 2016"

   zoom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Miesiące owszem, jak najbardziej. Bo sami artyści to już sprawa dyskusyjna, a z tą zaburzoną Peszek to chyba jakieś nieporozumienie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czyli w majówkę

   Matti (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   pergole znów będzie zamknięta dla turystów i wrocławian chcących pospacerować? Stadion świeci pustkami i zamiast tam robić koncert, lepiej zamknąć pergolę. Gratuluję pomysłu....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dudek - kierowca terenowca

   Dudek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Na przełomie kwietnia i maja pojawi się więcej korków w związku z remontami. Czyli Europejska Stolica Korków jak przystało na stolicę, będzie nadal pokazywać Europie kto jest na pierwszym miejscu w...rozwiń całość

   Na przełomie kwietnia i maja pojawi się więcej korków w związku z remontami. Czyli Europejska Stolica Korków jak przystało na stolicę, będzie nadal pokazywać Europie kto jest na pierwszym miejscu w Europie jeżeli chodzi o korki.

   A skaczące czubki przebrane w fatałaszki niech nadal kosztują nas podatników masę kasy, bo tak chce łysy mikstatowieczwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hala Orbita

   fan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Super z koncertami! W listopadzie Mariza - tylko czemu w najbardziej badziewiastej sali/hali jaką jest "Orbita"? Tam można grać w kosza, a nie być na koncercie z taką muzyką ... Szkoda ...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama