Książka Iwony Chmielewskiej z nominacją do prestiżowej...

  Książka Iwony Chmielewskiej z nominacją do prestiżowej nagrody

  Kinga Czernichowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Książka Iwony Chmielewskiej "abc.de", wydana przez Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy w maju 2015 roku, otrzymała nominację do prestiżowej nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis 2016 w kategorii non-fiction. Nominacje ogłoszono 17 marca.
  "abc.de"

  "abc.de" ©Okładka książki

  Deutscher Jugendliteraturpreis to najbardziej prestiżowa nagroda dla literatury dziecięcej i młodzieżowej w Niemczech, przyznawana nieprzerwanie od 1956 roku.

  Książka pt. "abc.de" została wybrana spośród setek publikacji wydanych w ubiegłym roku w Niemczech. To wielojęzyczny słownik, nawiązujący do różnych aspektów kultury niemieckiej. Nominowana pozycja będzie szeroko dyskutowana i promowana u naszych zachodnich sąsiadów aż do momentu ogłoszenia zwycięzcy. A tego poznamy już 21 października 2016 roku podczas Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brawa dla autorki

   fillmewithsky (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   gratulacje dla autorki. robi świetną robotę i promuje nasz kraj w bardzo dobry sposób. oby więcej takich Polaków i sukcesów. smutne jest to, że żadne Wiadomości ani Fakt o tym nie powiedzą i nie...rozwiń całość

   gratulacje dla autorki. robi świetną robotę i promuje nasz kraj w bardzo dobry sposób. oby więcej takich Polaków i sukcesów. smutne jest to, że żadne Wiadomości ani Fakt o tym nie powiedzą i nie napiszą. Polacy nie czytają i nie wiedzą ile tracą.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawe książki

   Kamila (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Zdecydowanie nominacja jest zasłużona. Jakiś czas temu książkę pani Iwony Chmielewskiej zakupiłam w matrasie. Książka idealna dla osób w każdym wieku ;)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama