Koncert dla Bohdana Smolenia. Wrocławscy artyści chcą pomóc

  Koncert dla Bohdana Smolenia. Wrocławscy artyści chcą pomóc

  Robert Migdał

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Bohdan Smoleń

  Bohdan Smoleń ©Andrzej Szozda / Polska Press Grupa

  Potrzeba pieniędzy, ba - bardzo dużo pieniędzy - na rehabilitację znanego satyryka i aktora. Dlatego przyjaciele, koledzy i znajomi członka kabaretu Tey i listonosza z serialu "Świat według Kiepskich" poruszają od kilkunastu dni niebo i ziemię, organizując pomoc dla Bohdana Smolenia. Czas nagli.
  Bohdan Smoleń

  Bohdan Smoleń ©Andrzej Szozda / Polska Press Grupa

  - Boguś jest w bardzo złym stanie: miał dwa udary, trudno się z nim porozumieć. Przez wiele lat pomagał innym, inwestował swoje pieniądze i wszystkie siły w Fundację „Stworzenia Pana Smolenia” i ośrodek hipoterapii, które pomagały niepełnosprawnym dzieciom i dorosłym. Teraz sam potrzebuje pomocy. Pomocy nas wszystkich - opowiada Stanisław Szelc, satyryk, członek wrocławskiego kabaretu Elita.

  Dlatego artyści - głównie ci z Wrocławia, ale nie tylko - organizują wielki koncert charytatywny na rzecz rehabilitacji artysty: „Co słychać u Pana, panie Smoleń” (4 kwietnia, poniedziałek, godz. 18, sala koncertowa Radia Wrocław przy al. Karkonoskiej).

  - Wystąpią m.in. Hania Banaszak, Krzysiek Daukszewicz, który ze mną będzie ten koncert też prowadził, Iza Skrybant-Dziewiątkowska z Tercetem Egzotycznym, kabarety: Elita, Neo-Nówka, Długi. Choć kabaret Długi tylko w połówce, bo się podzielili. Jak widać, niektóre kabarety rozmnażają się przez podział, tak jak ameby - mówi Szelc. - Na scenie będą też m.in. Magda Dzwonkowska, Marek Kocot, prof. Bogusław Bednarek i wielu, wielu innych. Cały czas czekamy na kolejne zgłoszenia przyjaciół-artystów - dodaje.

  Podkreśla, że czeka też na odzew artystów z tzw. ruchu amatorskiego. - Miałem okazję być jurorem w Dolnośląskiej Lidze Talentów i poznałem wielu fantastycznych ludzi. Niech się do nas zgłaszają, niech wystąpią - zaprasza Szelc.

  Wszyscy artyści występują za darmo. Bilety-cegiełki po 100 zł są już w sprzedaży. Cały dochód będzie przeznaczony dla Bohdana Smolenia.

  Bilety można kupić w Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej OKiS we Wrocławiu (Rynek-Ratusz 24), w Fundacji Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych JEDYNKA (tel. 603-634-446), w kawiarni Literatka (Wrocław, Rynek 56/57).

  W przerwie koncertu odbędzie się aukcja prac wrocławskich artystów-plastyków.

  - Artyści przekazują swoje prace nieodpłatnie, z dobroci serca - mówi Szelc. - Jako pierwsza zgłosiła się do nas Elżbieta „Lalka” Terlikowska. Do wylicytowania będzie również praca Lecha Twardowskiego. I - jak znam środowisko wrocławskich plastyków, to wielu się jeszcze do nas zgłosi - dodaje wrocławski satyryk.

  Bogdan Smoleń, choć mieszka pod Poznaniem, z Wrocławiem jest związany od lat. To tutaj w latach 70. i 80. występował na scenie Teatru Kalambur przy ul. Kuźniczej oraz wcielał się w rolę listonosza w serialu o rodzinie Kiepskich, który jest kręcony w Bielanach Wrocławskich.

  - To uroczy facet, skromny, nieobnoszący się z gwiazdorstwem. Pomóżmy mu - apeluje Szelc.

  Pieniądze można wpłacać na konto, z dopiskiem: „Na rehabilitację Bohdana Smolenia”, GBS/oddział Mosina nr 92904800070000541220000001. Natomiast jeden procent (PIT): KRS 0000290988

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oby Pan Smoleń wrócił szybko do zdrowia

   Anna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Trzymaj za Pana kciuki.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Biedny, dobry człowiek

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Pomagał innym, ludziom i zwierzętom. Wpłacę co mogę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   powinny być cegiełki

   w róznych kwotach (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   ja bardzo chętni wspomogłabym taką inicjatywę... ale wstep dla 3-osobowej rodziny to 300 zl i juz jestem wypchnita poza margines... no chyba że to jak zwykle impra dla elyt


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @wroznychkwotach

   - (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   To wpłać na konto ile możesz. I nie zajmuj miejsca za byle co, bo chcesz się rozerwać.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W zasadzie mogli zrobić cegiełki po 50 zł i po 100 zł

   Przecież ci dla których mniej niż 100 zł to "byle co", mogą wpłacić i "pińcet." (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Bardzo szlachetnie odpowiedziałeś tej Pani, jak Krystyna Pawłowicz.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama