Atrakcje dla dzieci w Teatrze Lalek i Ogrodzie Staromiejskim

  Atrakcje dla dzieci w Teatrze Lalek i Ogrodzie Staromiejskim

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ogród Staromiejski jest miejscem pełnym sztuki i warsztatów, a Wrocławski Teatr Lalek pokazuje najlepsze przedstawienia dla młodych widzów.
  Stary pies Burek został wyrzucony z domu i czekał już tylko na koniec życia. Z pomocą przyszedł mu niedźwiedź Zygmunt... Joannę Gerigk, reżyserkę „Dobrze, że jesteś” wrocławscy widzowie znają świetnie jako twórczynię cudnego spektaklu „Po sznurku” we Wrocławskim Teatrze Lalek. Dziś, w ramach 4. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci i Młodzieży pokaże ona „Dobrze, że jesteś” w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

  Przedstawienie jest przeznaczone dla widzów w wieku 4+, można je obejrzeć dziś o godz. 10 we Wrocławskim Teatrze Lalek (pl. Teatralny 4).

  Białostocki Teatr Lalek (Krzysztof Dzierma z tego zespołu wystąpił w roli księdza proboszcza w trylogii filmów Jacka Bromskiego „U Pana Boga...”) pokaże dziś o godz. 9.30 i 12 „Robota i Motylka”, na podstawie historii napisanej przez litewską autorkę Vytautė Žilins-kaitė. Rzecz o robocie, który zakochuje się w motylu - to opowieść o ulotnym pięknie, które warto dostrzec w porę, by go nie stracić. Wrocławski Teatr Lalek i Fundacja LALE Teatr pokażą własną produkcję „Kręci-pupa” (o godz. 9.30, dla dzieci w wieku 1-5 lat). Tomasz Maśląkowski i Grzegorz Mazoń grają historię o niepowstrzymanej potrzebie ruchu, chęci podrygiwania się i wiercenia. Kto nie zdąży na spektakl, może wybrać się wieczorem (o godz. 18.30) na otwartą dla wszystkich „Swingową potańcówkę” - nie tylko warsztaty, ale po prostu taneczną zabawę.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama