KPR Kobierzyce – JKS Jarosław: Sporo emocje i wygrana KPR-u po rzutach karnych

Kobierzy
Kobierzy KPR Gminy Kobierzyce
PIŁKA RĘCZNA. KPR Kobierzyce w pierwszej połowie wysoko prowadził z JKS-em Jarosław, ale ostatecznie wyrwał zwycięstwo dopiero po serii rzutów karnych (23:23, kar. 5:4).

Na półmetku rywalizacji KPR wygrywał 16:8 i wydawało się, że nic nie zabierze mu wygranej. Po zmianie stron JKS zaczął częściej kreować sytuacje pod bramką „Kobierek”, lecz wiele ataków odpierała Patrycja Chojnacka. Następnie przyjezdne ponownie w tym spotkaniu grały w przewadze, co pozwoliło skrócić dystans do gospodyń. Piłkarki z Jarosława atakowały jak natchnione, a przewaga 3. drużyny ORLEN Superligi Kobiet topniała w oczach. Końcówka meczu była niezwykle emocjonująca, a zawodniczki JKS-u stanęły przed szansą na zwycięstwo. Gdy wybiła końcowa syrena, na tablicy świetlnej był remis 23:23.

Zawodniczki trenera Michała Kubisztala dokonały niemożliwego w drugiej połowie, a kibice w Kobierzycach byli świadkami rzutów karnych. Po bardzo emocjonującej serii KPR zwyciężył 5:4.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Edytę Byzdrę z JKS-u, a po drugiej stronie wyróżniono Katarzynę Cygan z KPR-u.
KPR zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Orlen Superligi. Na czele rozgrywek jest KGHM MKS Zagłębie Lubin, które ma na koncie komplet 12 zwycięstw i 36 punktów. W środę „Miedziowe” zagrają z Galiczanką Lwów.

W 14. serii gier kobierzyczanki pojadą do Gniezna na starcie z miejscowym MKS-em, a JKS powalczy o punkty w Elblągu.