Koszykówka. WKK zamknął Śląskowi drogę do medali mistrzostw Polski U-18

PK
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Paweł Relikowski
Dziesięć minut potrzebowali młodzi zawodnicy WKK, by na dobre wybić z głowy rywalom ze Śląska marzenia o medalu mistrzostw Polski do lat 18

To był najbardziej wyczekiwany mecz fazy grupowej turnieju w "Kosynierce". Wszak to przecież derby Wrocławia. Inna rzecz, że boje Śląska z WKK, niezależnie od rangi i kategorii wiekowej, zawsze będą nadziane podtekstami. Niestety, nie zawsze czysto sportowymi.

By myśleć o przepustce do półfinału, Śląsk musiał ten mecz wygrać. I do przerwy wszystko układało się po myśli trenera Łukasza Grudniewskiego. Jego podopieczni prowadzili 33:25. Jednak to, co działo się po zmianie stron, on i koszykarze WKS-u chyba zapamiętają na długo.

WKK grał jak natchniony. W obronie zniwelował wszystkie ofensywne atuty Śląska, a w ataku raz za razem dziurawił kosz rywali. Z przewagi gospodarzy w mgnieniu oka nie pozostało nic. Co gorsza dla nich, WKK z minuty na minutę grał coraz lepiej. Po trzeciej kwarcie było już w zasadzie wszystko jasne. Koszykarze Tomasza Niedbalskiego mieli 14 punktów przewagi. W ostatniej ćwiartce dołożyli kolejnych 10 oczek i pogrom Śląska stał się faktem. To duże rozczarowanie, wszak w klubie przy Mieszczańskiej liczono na medal.

WKK w półfinale zmierzy się z Astorią Bydgoszcz. Mecz w sobotę o godz. 15.30.

Śląsk Wrocław - WKK Wrocław 52:76
Śląsk:
Nizioł 16 (1), Kołkowski 13 (1), Skorek 5 (1), Kliniewski 4, Dubiel 3, Poniatowski 3 (1), Marcinkowski 2, Dudek 2, Sanny 2, Misiak 1, Żeleźniak 1, Jodłowski 0.
WKK: Bender 16 (1), Sewioł 16, Rodak 15 (1), Wadowski 12, Kobel 5 (1), Ścibisz 4, Zakrzewski 4, Cygal 2, Kruczała 2, Kapa 0, Rutkowski 0.

Sobota: mecz o 7. miejsce: Polonia - Zastal (godz. 11), mecz o 5. miejsce: Śląsk - Basket (13.15), półfinały: Astoria - WKK (15.30), TKM - Trefl (17.45).
Niedziela: mecz o 3. miejsce: Astoria/WKK - TKM/Trefl (10), finał: Astoria/WKK - TKM/Trefl (12.30).