Koszykówka. Ślęza wzięła rewanż na Ostrovii i gra dalej w Pucharze Polski

PK
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Jarosław Jakubczak
Trwa dobra passa koszykarek Ślęzy Wrocław. Po trzech kolejnych zwycięstwach na zapleczu ekstraklasy przyszła pora na następną wiktorię w Pucharze Polski. Podopiecznie Radosława Czerniaka pokonały przed własną publicznością Ostrovię Ostrów Wlkp. 71:62.

Zwycięstwo wrocławianek ma tym lepszy smak, że w ligowej rywalizacji obu drużyn górą była Ostrovia. Przypomnijmy, że w Ostrowie Ślęza przegrała 60:66. Środowe spotkanie miało podobny przebieg, z tą wielką różnicą, że wszystko toczyło się po myśli naszego zespołu.

Do połowy mecz był wyrównany, prowadzenie zmieniało się pięciokrotnie. Ale po zmianie stron Ślęza nie pozostawiła wątpliwości, kto jest lepszy. Początek tej części gry miejscowe wygrały aż 18:5 i w 26 minucie objęły najwyższe prowadzenie w całym spotkaniu (54:36).

W końcówce Ślęza nieco spuściła z tonu, ale zwycięstwa nie dała sobie odebrać.

Ślęza Wrocław - Ostrovia Ostrów Wlkp. 71:62 (20:20, 16:11, 26:20, 9:11)