Koszykówka: Ślęza wygrała z ŁKS-em i czeka na hit rundy w Poznaniu

PK
Aleksandra Łata się nie myliła. Trafiła osiem z ośmiu rzutów z gry.
Aleksandra Łata się nie myliła. Trafiła osiem z ośmiu rzutów z gry. Jarosław Jakubczak
Zadania dla koszykarek Ślęzy przed meczem z ŁKS-em były dwa - wygrać i zaoszczędzić jak najwięcej sił przed sobotnim starciem na szczycie. Udało się.

Wrocławianki wygrały 66:58, ale wynik nie do końca oddaje różnicę, jaka dzieli obie drużyny. W połowie drugiej kwarty Ślęza prowadziła aż 45:24.

W dalszej fazie spotkania łodzianki odrobiły dużą część strat, ale głównie dlatego, że w Ślęzie długimi fragmentami na boisku przebywały rezerwowe. Najlepsze zawodniczki oszczędzały siły przed meczem z Poznań City Center AZS-em. To będzie starcie dwóch najlepszych obecnie zespołów w tabeli I ligi.

I liga koszykarek, gr. B
Ślęza - ŁKS 66:58 (20:10, 17:12, 16:13, 13:23)
Ślęza:
Łata 16, Kuras 11, Bandyk 7, Czarnecka 6, Jasnowska 6 (2), Winnicka 4, Zuchora 4, Czmochowska 2, Tajerle 2, Kret 0, Pelc 0.
UKS Basket - Karkonosze 91:66 (18:14, 24:13, 26:15, 23:24)
Karkonosze:
Kosalewicz 34 (1), Szczęśniak 15, Krawczyszyn-Samiec 7, Palewicz 5, Myślak 4, Prystrom 1, Kosiorowska 0, Olszak 0, Paradowska 0.Lider - Uniwersytet 76:64, JAS FBG - Dekorex 56:58, Ostrovia - Poznań 92:79