Koszykówka. Ślęza wygrała ósmy mecz z rzędu i do play-offów przystąpi co najmniej z drugiego miejsca

PK
Z piłką Paulina Kuras
Z piłką Paulina Kuras Piotr Zadumiński (Ślęza Wrocław)
Wygrywanie na parkietach pierwszej ligi to dla koszykarek Ślęzy Wrocław już chleb powszedni. We wtorek pokonały przed własną publicznością SMS PZKosz Łomianki 66:58.

Wrocławianki miały problemy z rywalkami, ale tylko w pierwszej kwarcie. SMS PZKosz zdobył w tym fragmencie gry aż 26 punktów, czyli prawie połowę całego dorobku. W kolejnych odsłonach spotkania wszystko układało się zgodnie z kreślonym wcześniej scenariuszem. Ślęza poprawiła obronę i z czasem przejmowała coraz większą kontrolę nad tym, co się dzieje na boisku.

Na początku drugiej połowy, po rzucie za trzy Joanny Czarneckiej, wrocławianki prowadziły 41:33. W czwartej kwarcie było nawet 61:50. Rywalkom z Łomianek trzeba oddać, że momentami potrafiły zbliżyć się do Ślęzy na niebezpieczny dystans. Największa w tym zasługa Angeliki Stankiewicz, która w całym meczu zdobyła aż 27 punktów. By jednak osiągnąć ten wynik, potrzebowała aż 25 rzutów z gry i 9 z linii wolnych.

W Ślęzie na pochwałę zasługuje cały zespół. Ekipa trenera Radosława Czerniaka była bardzo zbilansowany, o czym świadczą indywidualne zdobycze koszykarek. Mimo to, trener Czerniak miał niedosyt po końcowej syrenie. - Muszę pochwalić zespół przyjezdnych za bardzo dobrą grę i walkę do końca. Dla nas ten mecz się po prostu odbył i nie jesteśmy jakimiś hurra optymistami po tym pojedynku, bo nie było to dla naszej drużyny łatwe spotkanie - powiedział, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Zwycięstwo z SMS-em PZKosz oznacza, że do play-offów wrocławianki przystąpią co najmniej z drugiego miejsca. Na teraz Ślęza ma tyle samo punktów co prowadzący MKK Siedlce. Spotkanie tych drużyn zaplanowano na niedzielę w hali przy ulicy Wojciecha z Brudzewa.

Przypomnijmy, że do play-offów (tu gra się do dwóch zwycięstw) awansują cztery drużyny. Dwie z nich uzyskają prawo gry w przyszłym sezonie w ekstraklasie.

Ślęza Wrocław - SMS PZKosz Łomianki 66:58 (23:26, 15:7, 14:15, 14:10)