Koszykówka: Śląsk nie dał rady Czarnym

Paweł Kucharski
Paul Graham zdobył 15 punktów, ale po meczu i tak nie miał powodów do zadowolenia Paweł Relikowski
Trzy kwarty dobrej gry nie wystarczyły. Śląsk przegrał w Słupsku 65:76

Przez trzy kwarty wszystko szło zgodnie z planem. Śląsk utrzymywał niewielkie prowadzenie i wydawało się, że jest w stanie pokonać faworyzowanych koszykarzy ze Słupska. Tymczasem w ostatniej ćwiartce w grze wrocławian nastąpiło załamanie. W finałowych dziesięciu minutach podopieczni trenera Miodraga Rajkovicia zdobyli tylko siedem oczek i nie trafili ani jednego rzutu z gry! Gospodarze zdominowali wydarzenia na boisku i wygrali 76:65.

Równie słabo wyglądał początek mecz w wykonaniu wrocławian. Czarni błyskawicznie objęli prowadzenie 10:0 i wydawało się, że czeka ich spacerek. Na szczęście Śląsk się pozbierał i aż do końca trzeciej kwarty prowadził równorzędną walkę.

Co więcej, na początku drugiej połowy po punktach Aleksan-dara Mladenovicia wrocławianie wyszli nawet na prowadzenie (41:40), które na półmetku trzeciej kwarty urosło aż do siedmiu oczek (49:42). Największa w tym zasługa Amerykanów - Paula Grahama i Qa'rraana Calhouna. Wiele dobrego do gry Śląska wniósł także Bartosz Diduszko, który imponował przede wszystkim walecznością na tablicach. "Didi" w całym meczu zaliczył aż 10 zbiórek, a cały zespół wygrał rywalizację na deskach 35:28.

To jednak nie przełożyło się na końcowy wynik. Czwartą kwartę gospodarze rozpoczęli od serii punktowej 13:0 i na cztery minuty przed końcem wygrywali 68:58. Dopiero wtedy Śląsk zdobył swoje pierwsze punkty w tej części gry. Z linii rzutów wolnych trafił Mlade-nović, ale nie zmieniło to losów rywalizacji. Miejscowi nie zwalniali tempa, a goście nie byli w stanie zdobyć choćby jednego kosza z gry!

Rozpaczliwe rzuty za trzy nie znajdowały drogi do celu, a cały dorobek ekipy Miodraga Rajko-vicia w ostatnich 10 minutach to zaledwie siedem punktów rzutów z linii.

Zatem niespodzianki w Słupsku nie było. Wygrał zespół bardziej zbilansowany, który posiadał więcej atutów w grze ofensywnej. Dość powiedzieć, że punkty dla zespołu trenera Dainiusa Adomaitisa zdobywali wszyscy koszykarze, którzy pojawili się na parkiecie. Najmniej Darnell Hinson, Krzysztof Roszyk i Paweł Leończyk - "tylko" sześć. Słupszczanie potrafili też ograniczyć poczynania Roberta Skib-niewskiego, a więc motoru na-pędowago Śląska. "Skiba" zdobył tylko sześć oczek i miał aż osiem strat.

Po tej porażce szanse na awans WKS-u do pierwszej piątki TBL bardzo zmalały. Na szczęście wczoraj porażkę poniósł też Zastal. Teraz liczymy na dwie kolejne. A przed zielo-nogórzanami jeszcze mecze z Czarnymi (dom), Polpharmą (wyjazd) i Kotwicą (dom).

Energa Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 76:65 (19:15, 21:24, 15:19, 21:7)

Czarni: Kikowski 13 (3), Burrell 11, Cesnauskis 10 (2), Morrison 10, Białek 7 (1), Weaver 7, Hinson 6, Roszyk 6, Leończyk 6.

Śląsk: Graham 15 (3), Diduszko 12, Mladenović 10, Calhoun 10 (1), Vairogs 8 (1), Skibniewski 6, Bochno 2, Bogavac 2, Wójcik 0, Buczak 0.