Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka: Śląsk - Energa Czarni 67:65. Wrocławianie pokonali lidera (ZDJĘCIA)

Paweł Kucharski
Liderem, ale tylko papierowym, okazał się być zespół koszykarzy Energi Czarnych Słupsk. Podopieczni Andreja Urlepa, którzy przed wizytą we Wrocławiu byli jedyną niepokonaną drużyną w Tauron Basket Lidze, zaprezentowali w hali Orbita basket marnej jakości i to Śląsk w pełni zasłużenie zdobył dwa punkty.

Gospodarze od samego początku byli stroną przeważającą. Zaczęło się od szybkiego 5:1, na koniec pierwszej kwarty zrobiło się 16:9, ale w dalszej części spotkania wrocławianie nie potrafili uciec na bezpieczną przewagę. Najwyższe prowadzenie WKS osiągnął w połowie drugiej ćwiartki (25:15).

Mimo przestojów w grze, wrocławianie cały czas byli na prowadzeniu. Po raz pierwszy oddali je dopiero na pięć minut przed końcem spotkania po łatwych punktach z kontry Michała Jankowskiego. Od tego momentu, już do ostatnich sekund, trwała walka kosz za kosz. Raz bliżej zwycięstwa był Śląsk, raz Czarni.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się „trójka” Pawła Kikowskiego zdobyta na pół minuty przed końcem spotkania. Na marginesie dodajmy, że przed tym rzutem „Kiko” miał marne 20 procent skuteczności z gry (2/10). Śląsk objął prowadzenie 66:65, a kolejna akcja gości zakończyła się niepowodzeniem. Gwóźdź do słupskiej trumny wbił Robert Skibniewski, wykorzystując jeden z dwóch rzutów wolnych. Goście mieli co prawda jeszcze dwie sekundy z hakiem na akcję, ale piłka po rzucie rozpaczy z własnej połowy nie mogła wpaść do kosza.

Dodajmy, że cały mecz na ławce rezerwowych Śląska przesiedział zakontraktowany niedawno Ukrainiec Kiryło Fesenko.

Śląsk Wrocław - Energa Czarni Słupsk 67:65 (16:9, 22:24, 14:12, 15:20).

Śląsk: Gibson 17 (2), Skibniewski 10 (3), Kikowski 10 (2), Malesević 7 (1), Johnson 5, Gabiński 5 (1), Thompson 5, Sulima 3, Hyży 2, Parzeński 3 (1), Mroczek-Truskowski 0.

Czarni: Wright 13 (1), Nowakowski 10 (2), Hulls 9, Jankowski 8 (2), Dutkiewicz 8 (2), Trice 7 (1), Śnieg 5, Borowski 3 (1), Stutz 2, Jarmakowicz 0, Mokros 0.