Koszykówka. PGE Turów Zgorzelec przegrał z Uniksem Kazań w lidze VTB

PK
Z prawej Damian Kulig (zdjęcie ilustracyjne)
Z prawej Damian Kulig (zdjęcie ilustracyjne) Janusz Wójtowicz
Wspominaliśmy już jak wielką metamorfozę przeszedł minionego lata. Mianowicie podkoszowy PGE Turowa Zgorzelec zrzucił sporo zbędnego tłuszczyku i dziś zbiera żniwo. W pierwszym w tym sezonie meczu w lidze VTB zdobył 19 punktów, ale jego zespół przegrał w Kazaniu z Uniksem 62:72.

Porażka wicemistrzów Polski nie jest wielkim zaskoczeniem, wszak Uniks to jeden z głównych faworytów do wygrania całej ligi VTB. Na tle Rosjan nasi koszykarze i tak nie wypadli źle. Przespali pierwszą kwartę (przegrali ją 12:23), ale potem stać ich było na zrywy, które musiały napędzić stracha rywalom.

W drugiej kwarcie zbliżyli się na cztery oczka (19:23), ale Uniks szybko wrócił na właściwe tory. W trzeciej kwarcie czarno-zieloni byli nawet na 17-punktowym deficycie, jednak i wtedy wzięli się w garść i doprowadzili do stanu 61:68. Na więcej stać ich już jednak nie było.

A Kulig oprócz 19 punktów zapisał na swoim koncie również sześć zbiórek. Grał 33 min.

Uniks Kazań - PGE Turów Zgorzelec 72:62 (23:12, 20:21, 17:12, 12:17)
Uniks:
Kaimakoglou 14 (2), Wieremiejenko 13, Zisis 10, Goudelock 8, Kolesnikow 7 (1), Sokołow 7, Kurbanow 6, Harangody 5 (1), McKee 2.
PGE Turów: Kulig 19 (1), Wiśniewski 13 (1), Taylor 8 (1), Prince 7, Chyliński 7 (1), Stelmach 4, Zigeranović 2, Dylewicz 2, Jaramaz 0.

Pozostałe wyniki grupy A: BK Donieck - Spartak Sankt Petersburg 83:65, Niżny Nowogród - Lietuvos Rytas Wilno 66:70, Kalev Tallin - CEZ Nymburk 78:82, Enisey Krasnojarsk - Lokomotiw Kubań 87:93.

Najbliższe mecze (niedziela): BK Donieck - CEZ Nymburk, Kalev - Niżny Nowogród, PGE Turów - Spartak (godz. 17.45), Lokomotiw - Lietuvos, Uniks - Enisey.