Koszykówka. PGE Turów rozbił w Słupsku Energę Czarnych 85:67

Rafał Bajko
Pojedynek w Słupsku był bardzo zacięty do trzeciej kwarty. O piłkę walczą Karol Gruszecki i Aleksander Czyż (z prawej) Tomasz Bolt
Mecz odbył się w ramach zaległej, 16. kolejki Tauron Basket Ligi. Zgorzelczanie wysokie zwycięstwo zapewnili sobie głównie dzięki znakomitej czwartej kwarcie.

PGE Turów przystąpił do dzisiejszego starcia w dużym osłabieniu. W składzie mistrzów Polski zabrakło dwóch Amerykanów Mardy'ego Collinsa (zawieszenie) oraz Chrisa Wrighta (kontuzja). Gospodarze musieli sobie z kolei radzić bez podstawowego rozgrywającego Tomasza Śniega.

Obie drużyny spotkały się ze sobą kilka tygodni temu podczas turnieju finałowego Pucharu Polski w Gdyni. W ćwierćfinale lepsze okazały się wówczas "Czarne Pantery", pokonując PGE Turów 84:83.

Mistrzowie kraju wzięli więc na słupszczanach srogi rewanż, choć wysokie zwycięstwo jest głównie zasługą znakomitej czwartej kwarty w wykonaniu drużyny Miodraga Rajkovicia.

Jeszcze kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu ostatniej odsłony na tablicy wyników widniał remis (63:63). Wystarczyło jednak, aby swój kunszt pokazali Damian Kulig oraz świetnie dysponowany tego dnia Aleksander Czyż i goście odjechali Enerdze Czarnym na kilkanaście punktów różnicy.

W niedzielę PGE Turów stanie przed szansą walki o pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej TBL. Trzeba jednak wygrać ze Stelmetem Zielona Góra minimum 9 oczkami (W Zielonej Górze było 78:70 dla rywali).

Tauron Basket Liga
ZALEGŁY MECZ 16. KOLEJKI
Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 67:85 (18:22, 26:24, 17:17, 6:22)
Energa: Blassingame 17 (5x3), Eziukwu 15, Shiloh 11 (1), Gruszecki 4, Nowakowski 3 (1) - Mokros 8 (2), Cesnauskis 5 (1), Borowski 2, Pasalić 2.
PGE Turów: Dylewicz 17 (3x3), Taylor13 (1), Jaramaz 10 (2), Natiażko 9, Chyliński 7 (1) - Czyż 17, Kulig 10, Moldoveanu 2.

Program 30. kolejki. Niedziela: Włocławek - Koszalin (g. 20), Wrocław - Gdynia (g. 20), Dąbrowa Górnicza - Szczecin (g. 20), Lublin - Sopot (g. 20), Zgorzelec - Zielona Góra (g. 20, Polsat Sport News), Starogard Gd. - Słupsk (g. 20), Radom - Tarnobrzeg (g. 20), Toruń - Kutno (g. 20).