Koszykówka: Miał być już finał, ale CCC musi walczyć dalej

Marcin Indzierowski
To nie tak miało być, chciałoby się powiedzieć po wczorajszym meczu. Prawdziwą klęską koszykarek CCC Polkowice zakończyło się bowiem trzecie półfinałowe starcie z akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego.

Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza zostały wręcz znokautowane przez szalenie ambitnie grające rywalki, żądne odwetu za dwie dość nieszczęśliwe - ich zdaniem - porażki w Polkowicach. W serii toczącej się do trzech zwycięstw wciąż górą jest CCC Polkowice, ale już tylko 2:1. Czwarty pojedynek odbędzie się w sobotę, także na gorzowskim parkiecie.

Dlaczego CCC przegrało tak wyraźnie? Przebieg meczu ustawiła już inauguracyjna kwarta, przegrana przez przyjezdne aż 13:26. Dziewczyny z AZS-u w pierwszych minutach były znakomicie dysponowane w rzutach z dystansu. Szwedka Chioma Nnamaka czterokrotnie dziurawiła polkowicki kosz, a po jednym razie udało się to Izabeli Piekarskiej i Katarzynie Dźwigalskiej.

W trzech kolejnych odsłonach gorzowianki za trzy punkty nie były tak skuteczne i trafiły już tylko jeden raz na dziesięć prób, ale w niczym to nie pomogło pomarańczowym, które wczoraj praktycznie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła ustępowały ekipie Dariusza Maciejewskiego.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy przewaga aktualnych wicemistrzyń Polski przekroczyła 20 oczek. Po zmianie stron drużynie z Polkowic nie udało się zbliżyć na mniej niż 14 punktów i dlatego na długo przed zakończeniem czwartej kwarty było jasne, że na świętowanie awansu do wielkiego finału trzeba będzie poczekać przynajmniej 24 godziny.

Trzeci mecz rozgrywanego równolegle półfinału pomiędzy Lotosem Gdynia a Wisłą CanPack Kraków zakończył się po zamknięciu tego wydania gazety.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 67:49 (26:13, 18:10, 15:12, 8:14)
AZS: Nnamaka 16 (4), Kaczmarczyk 12, Piekarska 10 (2), Weaver 10, Richards 8, Skobel 4, Żurowska 4, Dźwigalska 3 (1).
CCC: Trofimowa 10 (2), Majewska 8 (2), Carter 6, Walich 6, Pietrzak 5 (1), Greene 4, Babicka 4, Smith 2, Zoll 2, Musina 2, Jeziorna 0.
Stan rywalizacji: 2:1 dla CCC.