Koszykówka, liga VTB: PGE Turów - Krylia Samara 74:76

Grzegorz Bereziuk
Aaron Cel w meczu z Krylią Samara zdobył 19 punktów
Aaron Cel w meczu z Krylią Samara zdobył 19 punktów Grzegorz Bereziuk
Koszykarzom PGE Turowa znów zabrakło szczęścia. Zgorzelczanie w czwartym meczu ligi VTB przegrali w dramatycznych dla siebie okolicznościach z Krylią Samara 74:76.

Mecz od początku był wyrównany, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W pierwszej kwarcie zespołem, który sprawiał lepsze wrażenie, byli jednak goście. Zespół z Rosji miał przewagę pod tablicami, notował więcej asyst, a punkty zdobywał w zróżnicowany sposób. Gospodarze z kolei 8 oczek rzucili z linii rzutów wolnych. Głównie dzięki faulom rywali, a także wyróżniającemu się na początku meczu Michałowi Chylińskiemu (8 pkt) po pierwszych 10 min był remis.

W drugiej kwarcie gra miejscowych wyglądała już lepiej. Dzięki punktom z dystansu Davida Jacksona, Aarona Cela i Djordje Micicia gospodarze wyszli na czteropunktowe prowadzenie, które utrzymywało się niemal do przerwy. Ostatnie słowo przed zmianą stron należało jednak do najskuteczniejszego wówczas na parkiecie Evgenija Kolesnikowa (11 pkt), który wyprowadził swój zespół na prowadzenie 41:40.

W trzeciej kwarcie trener Miodrag Rajković postawił na rzuty z obwodu. To był strzał w dziesiątkę. Za sprawą Ivana Opacaka i Aarona Cela Turów zanotował pięć razy trafił z dystansu i uciekł rywalom na dystans 8 pkt (57:79). Koszykarze Krylii szybko jednak odczytali taktykę zgorzelczan, ograniczając im swobodę. Goście obok lepszej defensywy zaczęli też przyspieszać swoją grę w ataku. Dzięki temu seryjnie wymuszali na rywalach przewinienia, ale i tak po trzech kwartach przegrywali 57:62.

Nieznaczny dystans dzielący obie ekipy zwiastował spore emocje w ostatniej kwarcie. Te były do samego końca. Przy wyniku 74:74 na 1,5 sek do końca trafił jednak Aaron Miles, zapewniając swojej drużynie wygraną. Warto dodać, że chwilę wcześniej dwie fatalne straty popełnił Vukasin Aleksić. W kolejnym meczu Turów zagra 12 listopada w Kazachstanie z Astaną.

PGE Turów Zgorzelec - Krylia Samara 74:76 (20:20, 20:21, 22:16, 12:19)
PGE Turów:
Cel 19 (4), Chyliński 14 (2), Jackson 12 (1), Opacak 9 (2), Zigeranović 8, Micić 7 (1), Aleksić 4, Lewandowski 1, Kulig 0.
Krylia: Lydeka 15, Kolesnikov 14 (1), Vasiliev 12 (1), Simmons 12 (1), Balashov 8, Thomas 7, Miles 6, Kulagin 2.

Tauron Basket Liga
Wyniki 5. kolejki:
telmet - Trefl 72:84, Kotwica - Start 78:71, Rosa - Jezioro 91:85, Czarni - Anwil 82:64, AZS- Polpharma 86:64. 19 grudnia: Turów - Asseco (godz. 19).