Koszykówka: KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 62:93

Paweł Kucharski
Zaledwie przez 4,5 minuty kibice AZS-u Gorzów mogli mieć nadzieję na dobry wynik ich koszykarek w meczu z CCC. Miejscowe prowadziły nawet 10:5, a trener Arkadiusz Rusin zmuszony był poprosić o czas. Gdy gra została wznowiona, polkowiczanki urządziły rywalkom surową lekcję basketu.

Pomarańczowe w mig odrobiły niewielką startę i jeszcze przed końcem pierwszej kwarty same odskoczyły na osiem oczek. Później poszło już z górki. Przewaga CCC rosła z minuty na minutę i w kulminacyjnym momencie przekroczyła 40 punktów. Wicemistrzynie Polski popisały się niebywałą skutecznością w rzutach za trzy. W całym meczu trafiły 14 razy na 19 prób! Bezbłędna w tym elemencie była Valerija Musina (5/5). Kosz AZS-u dziurawiły z dystansu także Evanthia Maltsi, Agata Gajda, a nawet Aleksandra Dziwińska, która pojawiała się na parkiecie w ostatnich minutach gry.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 62:93 (15:23, 5:25, 15:28, 27:17)
AZS: Weaver 20 (1), Johnson 15, Smalley 12 (2), Skobel 11, Kaczmarczyk 4 (1), Chaliburda 0, Jaworska 0, Maruszczak 0, Szajtauer 0.
CCC: Lavender 16, Bibrzycka 15 (2), Musina 15 (5), Maltsi 12 (3), Frazee 11, Gajda 6 (2), Perovanović 6, Zoll 5 (1), Walich 4, Dziwińska 3 (1).