Koszykówka, finał MPJ: Śląsk idzie jak burza!

Paweł Kucharski
Młodzi koszykarze Śląska Wrocław są już w strefie medalowej finału mistrzostw Polski juniorów (U-20). Po środowej wygranej z Zastalem Zielona Góra (85:63), w czwartek podopieczni duetu trenerskiego Maciej Maciejewski - Grzegorz Krzak nie dali szans Polonii Warszawa, zwyciężając aż 87:60.

Do przerwy wrocławianie prowadzili tylko sześcioma punktami, ale po zmianie stron całkowicie zdemolowali rywali. Impuls do lepszej gry dał Tomasz Bodziński. Środkowy Śląska w trzeciej kwarcie seryjnie trafiał praktycznie z każdej pozycji. W całym meczu uzbierał aż 21 punktów. Efektownymi wsadami popisywał się Kacper Sęk (18 pkt i 14 zbiórek), a grą WKS-u umiejętnie kierowali na zmianę bracia Kulonowie - Maksym i Norbert.

Swój wkład w zwycięstwo Śląska mieli również inni gracze. Jarosław Zyskowski świetnie wymuszał faule, a za trzy trafiał Sebastian Kapias. W czwartej kwarcie, gdy przewaga gospodarzy turnieju finałowego MPJ sięgała 30 punktów, trenerzy WKS-u desygnowali do gry zawodników rezerwowych. Każdy z 12 koszykarzy wpisanych do protokołu dostał szansę zaprezentowania się przed liczną publicznością.

Śląsk może być pewny występu w półfinale. Nim to nastąpi, w piątek wrocławianie zagrają ostatni mecz w fazie grupowej z najsłabszym MKS-em Pruszków.

Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 87:60 (21:19, 20:16, 26:15, 20:10)
Śląsk: Bodziński 21, Sęk 19 (1), Kapias 12 (3), Zyskowski 11 (2), N. Kulon 9 (3), M. Kulon 8 (2), Kowalski 2, Kubik 2, Raczek 2, Leszczyński 1, Wiśniewski 0, Zygadło 0.

Czwartkowe wyniki MPJ:

Gr. A: Znicz Jarosław - Wilki Morskie Szczecin 77:55, TKM Włocławek - Novum Lublin 62:74

Tabela
1. Novum Lublin 2 4

2. Znicz Jarosław 2 4
3. TKM Włocławek 2 2

4. Wilki Morskie Szczecin 2 2

Gr. B: Zastal Zielona Góra - MKS Pruszków 74:71, Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 87:60