Koszykówka: CCC wygrywa bez kapitana

Marcin Indzierowski
Tylko w pierwszej kwarcie meczu Odra Brzeg - CCC Polkowice gospodynie starały się toczyć wyrównany bój z wicemistrzyniami Polski.

Brzeżanki prowadziły nawet 10:7 w 4. minucie, potem był jeszcze remis 12:12, ale z czasem wszystko wróciło do normy. Już po 20 minutach spotkania pomarańczowe miały dwudziestopunktową przewagę (39:19), która wypracowały przede wszystkim w drugiej odsłonie, wygranej aż 21:5.

Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza ostatecznie triumfowały różnicą 25 oczek (71:46), ale było to spotkanie z gatunku tych, o których najdalej za dwa dni już nikt w Polkowicach nie będzie pamiętał. Koszykarki CCC zagrały dość przeciętnie w ataku, a po drugiej stronie parkietu regularnie pozwalały zawodniczkom Odry na ofensywne zbiórki (aż 14 w całym meczu).
CCC wystąpiło w Brzegu bez Agnieszki Majewskiej. Kapitan polkowiczanek zmaga się z drobnym urazem i lekarz zalecił jej kilkudniową przerwę.

Wydarzeniem kolejki była kontynuacja świetnej passy przez zespół ROW-u Rybnik. Ekipa trenera Kazimierza Mikołajca pokonała u siebie AZS Gorzów Wielkopolski 57:39 i jest jedną z trzech drużyn, obok CCC i Wisły Kraków, które w lidze jeszcze nie przegrały.

Odra Brzeg - CCC Polkowice
46:71 (14:18, 5:21, 7:14, 20:18)

Odra: Ellis 14, Kochubei 13 (2), Rzeźnik 5 (1), Żyłczyńska 5 (1), Starling 4, Buszta 2, Kędra 2, Płóciennik 1, Daniel 0, Oses 0.

CCC: Musina 16 (2), Petronyte 13, Perovanovic 12, Maltsi 11 (1), Zoll 9, Gajda 5 (1), Frazee 3, Jasnowska 2, Walich 0, Szczepanik 0.

13. AZS Poznań 5 5 0-5 0,640

Następna kolejka (29-31 października): CCC - Tęcza (sobota, 17.45), Energa - AZS Gorzów Wlkp., AZS Poznań - Artego, Lotos - Odra, ŁKS - MUKS, Wisła - Lider, Widzew - ROW.