Koszykówka: CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 90:56

Paweł Pluta
W Ford Germaz Ekstraklasie zainaugurowano rozgrywki play-off. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym koszykarki CCC Polkowice podejmowały KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

Oczywiście zdecydowanym faworytem tej rywalizacji, która toczy się do dwóch zwycięstw, są podopieczne trenera Arkadiusza Rusina. W tym sezonie pomarańczowe już dwukrotnie pokonały akademiczki z Gorzowa, które jeszcze do niedawna walczyły o najwyższe krajowe laury. W pierwszej rundzie w Polkowicach CCC wygrało 56:49, a w Gorzowie 93:62.

Wczorajszy pojedynek w Polkowicach tylko do przerwy zapowiadał się na wyrównany mecz. Pierwszą kwartę zespół CCC wygrał zaledwie różnicą dwóch punktów. W drugiej było już nieco lepiej i na przerwę polkowiczanki schodziły dziesięciopunktową zaliczkę. W drugiej odsłonie, w miarę upływu czasu z drużyny gości uchodziło powietrze. A już ostatnią kwarta to prawdziwy pogrom gorzowianek, które straciły 26 pkt, a same rzuciły tylko 9. Wydaje się, że sobotni rewanż na parkiecie akademiczek będzie tylko formalnością.

Odnotujmy jeszcze, że do składu pomarańczowych, po urazie kości piszczelowej, wróciła amerykańska rozgrywająca Sharnee Zoll, która przebywała na parkiecie przez blisko 30 minut, zdobyła 4 pkt i miała 10 asyst.

CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 90:56 (25:23, 20:12, 19:12, 26:9)
CCC: Lavander 22, Bibrzycka 17, Walich 12, Majewska 12, Musina 11, Maltsi 10, Zoll 4, Szczepanik 2, Dobrowolska 0, Gajda 0.
AZS: Kaczmarczyk 12, Weaver 12, Johnson 12, Skobel 8, Jaworska 4, Trębicka 4, Smalley 4, Maruszczak 0.