Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka: Było gorąco, ale Śląsk prowadzi ze Startem 2-0

PK
Tomasz Ochońko (zdjęcie ilustracyjne)
Tomasz Ochońko (zdjęcie ilustracyjne) Janusz Wójtowicz
No, to jeszcze siedem. Odliczanie wsteczne liczby wygranych spotkań, które koszykarze Śląska muszą odnieść, by wygrać pierwszą ligę, rozpoczęło się bez zbędnych opóźnień. Po dwóch pierwszych meczach rozegranych w "Kosynierce" wrocławianie prowadzą w rywalizacji do trzech zwycięstw ze Startem Lublin 2-0.

W sobotę zwycięstwo naszej drużynie zapewnił Paweł Kikowski. Wiadomo, MVP... "Kiko" zdobył 22 punkty, z czego aż dziewięć na początku trzeciej kwarty. Zresztą trzecia ćwiartka okazała się kluczowa. Do przerwy przewaga Śląska była nieznaczna, ale w kilka minut po zmianie stron wrocławianie odjechali Startowi i nie pozwoli sobie na oddanie prowadzenia.

Dzień później goście postawili jeszcze większy opór. Co prawda zaczęło się od szybkiego 26:9 dla Śląska, ale im dłużej trwało to spotkanie, tym lublinianie radzili sobie coraz lepiej. Przede wszystkim poprawili obronę, wymuszając sporo strat wrocławian. Równo z syreną oznajmiającą koniec trzeciej kwarty z ośmiu metrów trafił Łukasz Wilczek i Start przegrywał tylko 50:58.

W decydującej kwarcie gości byli już naprawdę blisko Śląska. Na pięć minut przed końcem trafił Wilczek i zrobiło się 62:66. Na szczęście chwilę później "trójką" odpowiedział Tomasz Ochońko i WKS złapał oddech. I nie stracił go do samego końca, choć momentami było duszno. I nerwowo. Zwłaszcza między Radosławem Hyżym i Alanem Czujkowskim. Obaj zresztą skończyli spotkanie z faulami technicznymi.

Kolejne spotkanie obu drużyn w sobotę w Lublinie. Już wtedy wrocławianie mogą zapewnić sobie awans do półfinału. Jeśli nie, w niedzielę kolejne spotkanie.

Ćwierćfinały play-off I ligi
Sobota: Śląsk Wrocław - Start Lublin 82:72 (15:14, 22:21, 27:17, 18:20)
Śląsk:
Kikowski 22 (4), Flieger 14 (3), Hyży 14, Ochońko 11, Gabiński 6, N. Kulon 5 (1), Diduszko 5 (1), Sulima 5.
Start: Kowalski 18 (2), Szymański 12, Celej 11, Wilczek 11,
Łuszczewski 10 (1), Czujkowski 8, Ciechociński 2, Sikora.

Niedziela: Śląsk Wrocław - Start Lublin 76:64 (26:9, 15:25, 16:16, 18:14)
Śląsk:
Flieger 16 (2), Diduszko 12 (1), Ochońko 12 (2), Kikowski 10 (2), Hyży 9, Gabiński 8, Sulima 6, N. Kulon 3 (1), Prostak 0.
Start: Celej 17 (3), Wilczek 17 (3), Ciechociński 9 (1), Łuszczewski 7, Czujkowski 5 (1), Kowalski 5, Szymański 4, Sikora 0.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-0 dla Śląska. Kolejny mecz: w sobotę w Lublinie.

Polfarmex Kutno - Spójnia Stargard Szczeciński 69:55 i 77:63. Stan rywalizacji: 2-0 dla Polfarmexu. Kolejny mecz: w sobotę w Stargardzie.

Polski Cukier Toruń - Sokół Łańcut 78:69 i 81:73. Stan rywalizacji: 2-0 dla Polskiego Cukru. Kolejny mecz: w sobotę w Łańcucie.

MKS Dąbrowa Górnicza - MOSiR Krosno 83:81. Stan rywalizacji: 1-0 dla MKS-u. Kolejny mecz: w poniedziałek w Dąbrowie Górniczej.