Koszykówka: Bolesne pożegnanie PGE Turowa z ligą VTB

Grzegorz Bereziuk
Michał Chyliński nie zagrał z Unicsem. Trener Miodrag dał odpocząć liderowi PGE Turowa Grzegorz Bereziuk
PGE Turów Zgorzelec w swoim ostatnim występie w Zjednoczonej Lidze VTB przegrał na wyjeździe z Unicsem Kazań 48:80. W sezonie zasadniczym zgorzelczanom ani razu nie udało się wygrać na boisku rywala.

W rywalizacji z silnym Unicsem Kazań zespół ze Zgorzelca skazywany był na pożarcie. Unics dysponuje bowiem zdecydowanie silniejszym składem. Ponadto trener Miodrag Rajković dał odpocząć swoim liderom - Michałowi Chylińskiemu oraz Ivanowi Opacakowi. Dodatkowo cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Piotr Stelmach.

Zgorzelczanie starali się być równorzędnym rywalem tylko na początku meczu. Jeszcze w 7. min po akcji Aarona Cela gospodarze prowadzili tylko 15:14, ale później ich przewaga rosła z minuty na minutę. Mimo starań Djordje Micicia i Ivana Zigeranovicia do przerwy Unics wygrywał 49:30. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Miejscowi kontrolowali tempo meczu, odbierając graczom trenera Miodraga Rajkovicia ochotę do gry. W ostatniej kwarcie zespół z Dolnego Śląska zdobył tylko 4 punkty. Dodajmy, że goście mieli w całym meczu 6 asyst, a Unics 21. To wystarczy za komentarz.

Unics Kazań - PGE Turów Zgorzelec 80:48 (22:16, 27:14, 19:14, 12:4)