Ważne
  Swojczycka zamknięta, omijamy ją wyremontowaną drogą...

  Swojczycka zamknięta, omijamy ją wyremontowaną drogą [ZDJĘCIA, ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU]

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  28.12.2016 wroclawswojczyce remont mostu ulica swojczycka rondo budowa objazdy gazeta wroclawskatomasz holod / polska press
  1/16
  przejdź do galerii

  28.12.2016 wroclaw
  swojczyce remont mostu ulica swojczycka rondo budowa objazdy
  gazeta wroclawska
  tomasz holod / polska press
  ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

  Od dzisiejszego poranka kierowcy wyjeżdżający z Wrocławia w kierunku Jelcza-Laskowic napotkali na zmiany na Swojczyckiej. Część ulicy jest zamknięta w obu kierunkach. W praktyce nie ma jednak dużych utrudnień, a kierowcy jadą fragmentem nowo wyremontowanej ul. Miłoszyckiej i nowym rondem.
  Trwa remont ul. Miłoszyckiej wraz z przebudową skrzyżowania tej ulicy z ul. Swojczycką. Na ich styku powstało rondo, wciąż trwają prace przy różnych przyłączach, chodnikach i prace wykończeniowe na różnych odcinkach ul. Miłoszyckiej.
  Podczas robót drogowcy natrafili na kanał sanitarny, którego nie było w planach. Musieli przeprojektować sieć kanalizacji, a kierowcy muszą teraz omijać rozkopy.


  Drogowcy zamknęli Swojczycką na odcinku od skrzyżowania z ul. Ludową do ronda przy skrzyżowaniu z Miłoszycką. Objazd w kierunku wyjazdu z miasta prowadzi ul. Ludową i Miłoszycką.

  Utrudnienia nie są duże, głównie ze względu na stosunkowo niewielką liczbę aut wyjeżdżających z miasta ul. Swojczycką akurat o tej porze roku. Między świętami a Nowym Rokiem, jeździ tamtędy mniej samochodów. Objazd prowadzi też częściowo wyremontowaną drogą, co jest wygodne. Wjeżdżać na zamknięty odcinek Swojczyckiej wolno tylko obsłudze posesji. Takie utrudnienia potrwają przez trzy tygodnie.

  W związku z zamknięciem odcinka ul. Swojczyckiej swoje trasy zmieniły autobusy linii 115,118 i 259. Skierowano je objazdem od skrzyżowania ulicy Swojczyckiej i Ludowej przez Ludową i Miłoszycką.

  Swojczycka w stronę centrum już wcześniej była zamknięta od ul. Ludowej, którą prowadzi objazd.

  Remont Miłoszyckiej to ważna inwestycja dla mieszkańców Swojczyc, Strachocina i Kowal. Oprócz nowej nawierzchni chodników i dróg rowerowych zyskała ona kanalizację i jest miejscami poszerzona. Kontraktowy termin zakończenia remontu Miłoszyckiej to przełom lutego i marca 2017, ale w praktyce fragmenty tej ulicy już teraz są gotowe.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zamknąć ten wjazd

   Bad (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Ta ulica powinna być ślepa.
   Wzmożony ruch aut z tych wszystkich wiosek powoduje tylko hałas i korki na Wielkiej Wyspie. Intruzom dziękujemy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy będzie Sajgon po nowym roku ?

   Kata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Jechałem tam wczoraj, przez rondo próbował przecisnąć się tir i zrobił się delikatny korek. Nie chcę myśleć co będzie się działo w nowym roku. Jedyne pocieszenie to to, że być może skończą zgodnie...rozwiń całość

   Jechałem tam wczoraj, przez rondo próbował przecisnąć się tir i zrobił się delikatny korek. Nie chcę myśleć co będzie się działo w nowym roku. Jedyne pocieszenie to to, że być może skończą zgodnie z terminem.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rondo tylko dla rowerzystow

   Weredyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Byc moze czegos nie wiem, ale ktos kto projektowal to rondo to chyba byl chory jesli ma po tym rondzie byc dopuszczony ruch tirow.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   GDZIE MAPA ?

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   Dawajcie zawsze MAPĘ OBJAZDÓW !!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rafał Petertil

   Rafcio od Czakiego dla Adzia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 8

   A Ty co taki jesteś roszczeniowy?! Trzeba było jechać z Borysem i Młynkiem na telefony.... dzisiaj jarałbyś się jak ja swoją zieloną C klasą!!!! Dlatego zamilcz i trenuj MUAY THAI NA FYT GIM a...rozwiń całość

   A Ty co taki jesteś roszczeniowy?! Trzeba było jechać z Borysem i Młynkiem na telefony.... dzisiaj jarałbyś się jak ja swoją zieloną C klasą!!!! Dlatego zamilcz i trenuj MUAY THAI NA FYT GIM a OMASTA JEST TWOJA !
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo