Masa Krytyczna przejedzie przez Wrocław. 300 rowerzystów...

  Masa Krytyczna przejedzie przez Wrocław. 300 rowerzystów (TRASA, UTRUDNIENIA)

  JU

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Jaroslaw Jakubczak / Polska Press

  Około 300 rowerzystów wyjedzie w piątek na wrocławskie ulice. Celem styczniowej Wrocławskiej Masy Krytycznej jest zwrócenie uwagi na korzyści płynące z wprowadzania w mieście tzw. kontraruchu. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Jaroslaw Jakubczak / Polska Press

  Styczniowa Wrocławska masa krytyczna rozpocznie się o godz. 18. Rowerzyści wyruszą jak zwykle z pl. Bema i pojadą ulicami: Świętej Jadwigi - Piaskowa - Grodzka - Nowy Świat - Kazimierza Wielkiego - Świętego Antoniego - Pawła Włodkowica - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Krupnicza - Sądowa - Piłsudskiego - Świdnicka - Bożego Ciała - Widok - Kazimierza Wielkiego - Oławska - Piotra Skargi - Błogosławionego Czesława - Klemensa Janickiego - Jana Ewangelisty Purkyniego - Świętej Katarzyny - Wita Stwosza - Szewska - Kurzy Targ. Następnie rowerzyści wjadą na Rynek. Tutaj nastąpi zakończenie zgromadzenia.

  Rowerzyści planują dojechać na Rynek w ciągu pół godziny, w tym czasie jednak na trasie przejazdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

  Celem styczniowej Wrocławskiej Masy Krytycznej jest zwrócenie uwagi na korzyści płynące z wprowadzania w mieście tzw. kontraruchu, czyli umożliwianie rowerzystom jazdy w obu kierunkach na drogach jednokierunkowych z dopuszczalna maksymalna prędkością do 30 km/h bez konieczności wyznaczania kontrapasów. Jak informują organizatorzy, temat masy odnosi się bezpośrednio do sytuacji na Sepolnie, gdzie część tamtejszej rady osiedla zakwestionowała słuszność wprowadzenia kontraruchu na dwóch ulicach.

  PRZECZYTAJ WIĘCEJ O KONRTAPASACH NA SĘPOLNIE:Trwa bój o rowery jeżdżące pod prąd na Sępolnie

  Czytaj także

   Komentarze (29)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brak słow

   urodziłem się we Wrocławiu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   ciekawe ilu z tych trzystu rowerzystów którzy będą blokować miasto to rodowici Wrocławianie ;)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wasz stary

   Pedały (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Napalm na nich spuścić !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niczego tak nie wykażą

   Piotrek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   A rozwścieczą tylko tych co chcą w spokoju wrócić do domu po całym dniu harówki. Z czego żyją ci aktywiści????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Masa imigracyjna

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Czy któryś z bezmyślnych uczestników masy kretyńskiej widział Sępolno? Ktokolwiek z tych 300 oszołomów wie gdzie tam pozwolono jeździć pod prąd, jak wyglądają te ulice i jak ruch odbywał się dotąd?...rozwiń całość

   Czy któryś z bezmyślnych uczestników masy kretyńskiej widział Sępolno? Ktokolwiek z tych 300 oszołomów wie gdzie tam pozwolono jeździć pod prąd, jak wyglądają te ulice i jak ruch odbywał się dotąd? Podejrzewam, że nie, albo mają to gdzieś, liczy się idea, czyli tępienie BLACHOSMRODÓW i tyle. Po co myśleć, prawda?
   Na Kosynierów Gdyńskich i Partyzantów są wąskie jezdnie, na których auta jeżdżą w jednym kierunku i zaparkowane są również przy chodnikach. Pomiędzy tymi ulicami jest zieleń i przy niej szerokie chodniki, po których zawsze jeździli rowerzyści, nikomu nie wadząc. Na ulicy jest zwyczajnie ciasno, rowerzyści wcale nie chcą z niej korzystać i nikt nie wymaga tego od nich. Kierowcy natomiast przez gąszcz drzew, wielość skrzyżowań pozasłanianych m.in. żywopłotami i wspomniane ograniczone możliwości manewrów mają ciężką sytuację. Nagle wyjedzie taka Krystyna I Wielka, co to uważa, że ma same przywileje, a żadnych obowiązków (najczęstszy, niestety, typ rowerzysty) i "uskakuj blachosmrodzie przed szlachtą" - myśli sobie, "sama przecież myśleć i uważać na siebie nie będę, szanujmy się" - dodaje w myślach. A potem płacz, bo kierowca nie zdążył wyhamować na 3m. Po co stwarzać zagrożenie? Po co ta propaganda, że rowerzysta wszystko może i to nie on, a na niego trzeba uważać? Komu służą nie tylko konflikty, ale wypadki? Opamiętajcie się, bo jedyne, do czego prowadzi polityka miasta i akcje takich idiotów, jak masa kretyńska, to obniżanie bezpieczeństwa na drogach. Każdego ich uczestnika!
   Ponadto apeluję o reformę budżetu obywatelskiego. Nie może przecież być tak, że realizuje się szkodliwy pomysł wobec 1000 podpisów, podczas gdy sprzeciw wobec tego pomysłu wyraża wielokrotnie więcej osób. Szkopuł w tym, że nie mogą go wyrazić w głosowaniu na BO. I tak umacnia się modny w tych czasach dyktat mniejszości, a działania samorządów stają się jeszcze bardziej niekonsekwentne i niespójne.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   masa ...

   wrocek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Kontraruch bez wydzielonego paska dla rowerów jest durnym wymysłem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Masa krytyczna kierowców

   Krasnal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 2

   a może by tak zorganizować masę krytyczną kierowców :)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   samochodowa MK jest codziennie

   lewak_właśnie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   no comment anymore

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nikt normalny nie ma czasu na takie pierdoły

   Janusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 4

   Normalni ludzie chodzą do pracy, odbierają dzieci ze szkoły i chodzą na zakupy. A tutaj banda sfrustrowanych czubów robi na złość innym, żeby coś komuś udowodnić i poczuć się lepiej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   masa kretyńska

   nie-kierowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 4

   Znowu kretynom odbija!?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ZIMA?

   wrocławianka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 4

   Nawet w zimę nie dadzą odpocząć.. Już paraliżujecie miasto na co dzień, po co wam więcej?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   masa

   rower (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 5

   Masa kretynów przejedzie jutro przez miasto???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaki sens

   Piterosjew (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 3

   Mniejsza o to czy ktoś jest za czy przeciw, czy naprawdę trzeba paraliżować ruch w centrum miasta i to systematycznie co miesiąc. Czy naprawdę jest to sposób na poparcie idei . Mam przekonanie ,że...rozwiń całość

   Mniejsza o to czy ktoś jest za czy przeciw, czy naprawdę trzeba paraliżować ruch w centrum miasta i to systematycznie co miesiąc. Czy naprawdę jest to sposób na poparcie idei . Mam przekonanie ,że w ten sposób prowadzi się raczej do konfrontacji i wojenki zamiast do wymiany poglądów i wypracowania poparcia dla swoich pomysłów i idei.
   Może jednak organizatorzy znajdą mniej konfrontacyjną metodę na zwrócenie uwagi dot problemów rowerzystów - myślę ,że wiele osób spojrzałoby z większą przychylnościa na wysuwane argumenty, niż teraz stojąc w korkach a jadącymi rowerami....zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama