Wrocław: Remonty ważnych ulic na Wojszycach i Ołtaszynie

  Wrocław: Remonty ważnych ulic na Wojszycach i Ołtaszynie

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Parafialna wymaga remontu. To ważny łącznik prowadzący od Bielan Wrocławskich na ul. Grota-Roweckiego i Borowską
  1/5
  przejdź do galerii

  Parafialna wymaga remontu. To ważny łącznik prowadzący od Bielan Wrocławskich na ul. Grota-Roweckiego i Borowską ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

  Mieszkańcy Wojszyc i Ołtaszyna czekają z niecierpliwością na remont ul. Parafialnej, Pawiej i Pszczelarskiej. Parafialna to ważny łącznik z Bielan Wrocławskich do centrum miasta, a konkretnie do ul. Grota-Roweckiego i Borowskiej.
  Według zapowiedzi urzędników, drogowcy mieli wejść na pierwszy z remontowanych odcinków po zakończeniu wakacji. - Z początkiem września miał wystartować remont ul. Parafialnej i Pszczelarskiej na Ołtaszynie. Mamy już połowę września i w temacie remontu nadal nic nie wiadomo. Czy drogowcy czekają na powrót studentów do miasta, by wtedy kompletnie zakorkować południowe osiedla Wrocławia? - pyta wrocławianin Marcin Wal.


  Remont nadzorują Wrocławskie Inwestycje. Jak uspokajają w WI, inwestycja niebawem się rozpocznie i nie ma powodów do niepokoju. - Remont nie miał startować, tylko ewentualnie mógł wystartować najszybciej we wrześniu, ponieważ po stronie wykonawcy jest przygotowanie dokumentacji, a co za tym idzie, pozyskanie niezbędnych zezwoleń i decyzji. W najbliższych tygodniach powinny rozpocząć się prace na ul. Pszczelarskiej, co spowoduje głównie utrudnienia w parkowaniu koło kościoła. Natomiast co do terminu rozpoczęcia trudniejszej dla kierowców realizacji remontu na ul. Parafialnej będziemy mogli ją szczegółowo określić na przełomie października i listopada - informuje Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

  Wykonawca, firma Bickhardt Bau Polska, ma w pierwszej kolejności wyremontować ul. Pszczelarską i Pawią (w tym roku). Na koniec zostanie najpoważniejsza inwestycja - przebudowa ul. Parafialnej. Tu termin zakończenia prac określono na wakacje przyszłego roku, a rozpoczną się one jesienią tego roku po zakończeniu etapów na Pawiej i Pszczelarskiej. Drogowcy wyremontują odcinek tej ulicy od skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego do kościoła.

  Ulice Pszczelarska i Pawia zyskają nową nawierzchnię, chodniki i oświetlenie. Na Parafialnej, oprócz około kilometra nowej jezdni o bitumicznej nawierzchni, pojawią się chodniki i ścieżki rowerowe. W planach jest także przebudowa sieci wodociągowej, odwodnienie, nowe oświetlenie, budowa zatok postojowych, autobusowych i stworzenie miejsc postoju taksówek. Przy okazji Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji skorzysta z rozkopania jezdni i przeprowadzi remont kanalizacji sanitarnej.

  Parafialną prawdopodobnie nie uda się przejechać wahadłowo podczas remontu. Konieczny będzie objazd. Szczegóły będziemy podawać na bieżąco.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mieszkaniec Osobowic

   wrocławianin II (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A ul.Osobowicka od Mostu Milenijnego do Rędzina - kiedy ???????????????????????????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A kiedy remonty ważniejszych ulic?

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   A kiedy doczekamy się remontów takich głównych ulic jak Kościuszki, Pomorska, Zaporoska, Powstańców Śląskich itd które jeszcze bardzo dobrze pamiętają czasy II WŚ??

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama