Ważne
  Droga S3: Tak powstaje dolnośląski odcinek Lubin - Legnica!...

  Droga S3: Tak powstaje dolnośląski odcinek Lubin - Legnica! (ZDJĘCIA)

  Mateusz Różański, Piotr Krzyżanowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Budowa drogi S3 na odcinku Legnica - Lubin
  1/11
  przejdź do galerii

  Budowa drogi S3 na odcinku Legnica - Lubin ©Piotr Krzyżanowski

  Trwa budowa S3 pod Legnicą. Na odcinku od węzła Lubin Południe do węzła Legnica II prace prowadzone są przy 4 przepustach i 11 obiektach inżynierskich.
  Na węźle Legnica przebudowywana jest melioracja. W okolicach Kochlic i Pawłowic Małych na odcinkach o łącznej długości 2 km prowadzone są prace przy kanalizacji deszczowej, budowana jest także pompownia kanalizacji sanitarnej na MOP Kochlice. Na odcinku 600 m koło Pawłowic Małych układana jest geosiatka. Trwają także prace przy wzmacnianiu podłoża, wykonywaniu wykopów i budowie nasypów. Wykonawca przeprowadził również prace związane z geodezyjnym wytyczaniem granic obiektu w terenie, nadzorem archeologicznym, nadzorem saperskim i nadzorem przyrodniczym.

  - W ciągu nowo budowanej trasy S3 na odcinku od węzła Lubin Południe do węzła Legnica II znajduje się kilka wyjazdów z placu budowy. W ich obrębie zostały wprowadzone ograniczenia ruchu, dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie tam ostrożności - ostrzega Maciej Wołodko z biura prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  Podczas budowy nie obyło się też bez chwil grozy. 17 marca w okolicach Chróstnika pracownicy budowy odkryli niewybuchy z czasów II wojny światowej. 21 pocisków moździerzowych i sowiecki granat F1 zabrane zostały przez żołnierzy z Patrolu Rozminowania w Głogowie. Teren budowy został dokładnie sprawdzony przez saperów i można było wrócić do prac.

  Kiedy będziemy mogli pojechać zupełnie nową drogą S3 od Legnicy do Nowej Soli? Przetarg zakłada, że prace zakończą się w 2018 roku. Zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S3 Nowa Sól - Legnica (A4), dofinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   S3 i inne drogi

   adx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 10

   Przydałoby się aby przy budowie dróg więcej zdrowego rozsądku. Jako pierwsze powinno się budować odcinki dróg do granicy. W przypadku S3 odcinek Bolków Lubawka. Do Bolkowa można dojechać wieloma...rozwiń całość

   Przydałoby się aby przy budowie dróg więcej zdrowego rozsądku. Jako pierwsze powinno się budować odcinki dróg do granicy. W przypadku S3 odcinek Bolków Lubawka. Do Bolkowa można dojechać wieloma drogami natomiast z Bolkowa do granicy tylko jedną. Co z tego, że buduje się odcinek S3 do Bolkowa gdy wąskim gardłem jest i przez długie lata będzie odcinek Bolków lubawka.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wielka głupota !

   Kierowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Za te pieniądze ( tunel( wybudowano by drogę z Bolków przez Świdnica, Ząbkowice , góry Sowie do Kłodzka i dalej do Boboszowa.zyskało by wileńska naszych miast.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo