Utrudnienia na Peronowej. Zmiany w MPK

  Utrudnienia na Peronowej. Zmiany w MPK

  PB

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od 2 do 21 lipca wyłączona z ruchu autobusowego będzie ulica Peronowa – odcinek przeznaczony wyłącznie dla komunikacji zbiorowej – dla potrzeb wykonania naprawy nawierzchni.
  Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta - stan nawierzchni na ul. Peronowej przez ostatnie 18 lat uległ degradacji. Jest ti wynik obciążenia, jaki wytwarza ruch autobusowy. Kiepski stan nawierzchni stwarza zagrożenie bezpieczeństwa zarówno dla komunikacji zbiorowej jak też ruchu pieszego (koleiny, odkształcenia, wybrzuszenia).

  Przy okazji wymiany nawierzchni będą również przeprowadzone prace konserwacyjne przy zwrotnicach: nowe okablowanie układu sterowania, układu ogrzewania oraz wymiana grzałek.


  Realizacja robót nie zakłóci normalnego funkcjonowania komunikacji tramwajowej oraz ruchu pasażerskiego. Na przystanki zastępcze zostaną skierowane wyłącznie autobusy korzystające z ulicy Peronowej: K, N, 145, 146 oraz 206, 241, 243, 245, 246, 247, 248, 249, 251, 253, 255, 257 i 259.

  Autobusy ww. linii autobusowych jadące w kierunku ulicy Kołłątaja i Piłsudskiego będą zatrzymywały się na przystanku w zatoce autobusowej przy ulicy Peronowej obok bocznego wejścia do holu Dworca Głównego PKP (obecny przystanek dla linii 112, 113, 122, 250, 602 i 612).

  W kierunku przeciwnym obecny przystanek autobusowy z ulicy Peronowej zostanie przeniesiony na ulicę Stawową przed skrzyżowanie z ulicą Bogusławskiego (obecny przystanek dla linii 110).

  Komunikacja tramwajowa ulicą Peronową będzie kursowała bez zmian.

  Autobusy na swoją trasę powrócą w dniu 22 lipca 2017 roku (sobota).

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   peronow

   troll jaskiniowy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   podbudowa torowiska jest wykonana dla wózków z maluchami a obciążenie mastodontów z MPK no ale tego nikt nie przewidział planując tam przystanki ; podobnie jak na odcinku Most Grunwaldzki rondo...rozwiń całość

   podbudowa torowiska jest wykonana dla wózków z maluchami a obciążenie mastodontów z MPK no ale tego nikt nie przewidział planując tam przystanki ; podobnie jak na odcinku Most Grunwaldzki rondo Reagana Ronalda ; jak widać to norma w mieście nad Odrą i Widawą;zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama