Falstart "nowoczesnego" systemu. Ogromne kłopoty z kupnem...

  Falstart "nowoczesnego" systemu. Ogromne kłopoty z kupnem biletów MPK

  BO

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  .
  1/3
  przejdź do galerii

  . ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

  Mennica Polska uruchomiła w czwartek nowy system sprzedaży biletów MPK i kodowania ich na kartach Urbancard. Niestety, nowoczesny system nie działa poprawnie, a zaskoczeni pasażerowie zgłaszają szereg problemów: nie działają kasowniki w autobusach, na stronie internetowej wyświetla się błąd, nie można zakodować biletu na Urbancard... Mennica potwierdza: może nie działać ok. 300 kasowników.
  W czwartek, 8 marca uruchomiono nowy system sprzedaży biletów MPK. W autobusach i tramwajach powinny być włączone wszystkie nowe kasowniki z funkcją sprzedaży biletów (tylko w wersji elektronicznej). Od rana nasi czytelnicy informują nas, że system nie działa jednak poprawnie.

  - Rano o godzinie 6.35 wsiadłem do autobusu 110, by dojechać do centrum. Stary automat zaklejony był naklejką z informacją, że od 8 marca działa nowy system – pisze Sebastian Macewicz.
  - Niemniej jednak żaden z 3 nowych automatów do sprzedaży czy też kodowania biletów w tym autobusie nie działał. Jakaż konsternacja i nerwy udzieliły się wszystkim po kolei wsiadającym pasażerom. Stwierdziłem, no nic. Kupię bilet przez aplikacje w telefonie - SkyCash. Niestety tam uzyskuję informację, że nie można już kupić biletu na Wrocław, gdyż ten zrezygnował z współpracy. Dzwonię na kontakt tej aplikacji, tam dostaję informację i potwierdzenie, że faktycznie Wrocław zrezygnował ze współpracy z nimi. Nieoficjalnie pan poinformował mnie, że miasto musiało tak zrobić, bo tego zażądała Mennica Polska - dodaje czytelnik.

  Pan Sebastian spróbował wejść na stronę urbancard.pl. Opowiada, że wyświetlił się błąd. Jego koledzy z pracy mieli podobne doświadczenia.

  - Nowe biletomaty nie działają, komuś system naliczył podwójnie opłatę za bilet 30 min. Sprawdzamy razem w pracy - strona nie działa. Dzwonimy na infolinie urbancard. Tam bez jakiegokolwiek wstydu słyszę informację, że strona nie działa. Mają problemy. Nie spodziewali się aż takiego zainteresowania. Nie wiedzą, kiedy awaria zostanie usunięta. Tym samym nie da się zamówić nowej urbancard z funkcją elektronicznej portmonetki – opisuje nasz czytelnik.

  Podobny problem zgłosił nam inny czytelnik: - Kasowniko-biletomaty w pojazdach nie działają, aplikacja SkyCash wyświetla komunikat, że sprzedaż biletów we Wrocławiu została czasowo wstrzymana, nowa strona urbancard.pl praktycznie nie działa, nie mówiąc już o zalogowaniu się.

  - Pozostaje kupić w biletomacie przy przystanku, ale już widziałam dziś kolejkę i ludzi, którzy pomstowali, bo były problemy z odczytem kart – pisze z kolei pani Marta.

  Nam udało się wejść na stronę urbancard.pl. Bez problemu złożyliśmy również wniosek o wydanie nowej URBANCARD EP z funkcją elektronicznej portmonetki. Jednak jak się okazuje, wielu pasażerów miało z tym ogromne kłopoty.

  - Niestety miasto działa na swoją niekorzyść. Zamiast zjednywać sobie mieszkańców, polepszać możliwości komunikacji robi wszystko by zniechęcić do jazdy MPK – podsumowuje pan Sebastian.

  Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, niesprawna może być nawet 1/3 biletomatów w mieście.

  Mannica Polska oficjalnie informuje, że dziś może występować problem z co dziesiątym nowym kasownikiem. Dodaje przy tym, że jeżeli któreś urządzenie nie działa, to trzeba spróbować w innym.

  - Nie ma sytuacji, w której wszystkie kasowniki w danym pojeździe byłyby niedostępne. Jeżeli jest jakikolwiek problem, to dotyczy on najwyżej 1 urządzenia w pojeździe. Zgodnie z wymaganiami przetargowymi w okresie ok. 3 miesięcy od daty uruchomienia systemu, wymagane jest, aby w każdym pojeździe działały minimum 2 kasowniki. I ten warunek jest spełniony - zapewnia Karolina Mystek z Mennicy Polskiej.

  To z kolei wyjaśnienie problemów z aplikacją SkyCash:
  "7 marca wygasła umowa pomiędzy Mennica S.A. a SkyCash, w związku z tym od 8 marca nie można kupić biletów jednorazowych i czasowych poprzez aplikację SkyCash."

  "Od 8 marca jest dostępna nowa aplikacja dedykowana dla Wrocławia, przygotowana przez Mennicę Polską S.A. Aplikacja mobilna UrbanCard hest na razie jedyną aplikacją służącą do nabywania biletów wrocławskiej komunikacji miejskiej."

  "W późniejszym czasie do systemu zostaną dołączone dodatkowe aplikacje, jeśli spełnią one techniczne i handlowe wytyczne. Docelowo do dyspozycji pasażerów ma być do 10 aplikacji mobilnych umożliwiających płatności za bilety przy wykorzystaniu smartfonów. Taka procedura tworzenia zintegrowanego systemu jest zgodna z założeniami i wymaganiami określonymi przez Gminę Wrocław."
  Biletomaty we Wrocławiu nie działają GCH  ZOBACZ TEŻ:

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (299)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ten nowy system to porażka !!!

  Aga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ten nowy system to porażka !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niedzialajace biletomaty

  Kasia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  I dzisiaj I wczoraj wszystkie biletomaty w 11 zablokowane... Nie polecam

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A może duzo więcej automatów na przystankach

  Kasia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Mi się za pomocą tego systemu udało kupić bilet jeszcze przed jego uruchomieniem ale płacenie zbliżeniową kartą jest bardzo ryzykowne. Czy nie lepiej było po prostu ustawić więcej automatów do...rozwiń całość

  Mi się za pomocą tego systemu udało kupić bilet jeszcze przed jego uruchomieniem ale płacenie zbliżeniową kartą jest bardzo ryzykowne. Czy nie lepiej było po prostu ustawić więcej automatów do zakupów biletów na przystankach tak jak to działa w innych miastach? Automaty rozwiązałyby problem z zakupem biletów oczywiście gdyby były stale monitorowane czyli działały ok i miały zawsze papier. To byłoby dużo lepsze niż te czytniki. Najlepiej aby automat był na każdym przystanku albo przynajmniej co drugim i skończyłby się kłopot z zakupem biletów.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  12/03/2018 Nadal nie dziala

  Junek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Dzisiaj rano nadal nie moglem kupic biletu jednorazowego w zadnym automacie w tramwaju. Nie moglem sie zalogowac do systemu, z komunikatem ze moje konto nie istnieje, wiec nie odnowilem biletu...rozwiń całość

  Dzisiaj rano nadal nie moglem kupic biletu jednorazowego w zadnym automacie w tramwaju. Nie moglem sie zalogowac do systemu, z komunikatem ze moje konto nie istnieje, wiec nie odnowilem biletu okresowego. Nie kupiłem jednorazowego. Same korzyści dla miasta...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hhh

  Wrocławianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Nie zalogujesz się do systemu ponieważ stare konta zostały, uwaga... usunięte! TAK! I oczywiście info o tym widnieje w widocznym miejscu... o ironio. Trzeba założyć całkowicie nowe konto na...rozwiń całość

  Nie zalogujesz się do systemu ponieważ stare konta zostały, uwaga... usunięte! TAK! I oczywiście info o tym widnieje w widocznym miejscu... o ironio. Trzeba założyć całkowicie nowe konto na stronie, inaczej się nie zalogujesz. Skandal!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wciąż nie działa

  mm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Nie da się kupić biletu kartą visa. Do bani taki system.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mennica nie uczy się na błędach.

  Wrocławianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Beznadziejny system... kto to w ogole wymyślił? Przez wiele lat funkcjonował niezawodny system biletów papierowych. A urbancard przyszedł kilka lat temu i wszystko pogrzebał. Urbancard od początku...rozwiń całość

  Beznadziejny system... kto to w ogole wymyślił? Przez wiele lat funkcjonował niezawodny system biletów papierowych. A urbancard przyszedł kilka lat temu i wszystko pogrzebał. Urbancard od początku był trupem (taki sam falstar miał jak go wprowadzali przed laty), a teraz jeszcze ktoś próbował to wskrzesić... Sytuacja wygląda tak, że miałem zakodowany bilet na starej karcie i nigdzie nie mogę sprawdzić czy nadal mój bilet jest ważny. Jest 12 marca, a strona sypie błędami (nie mogę się zalogować), automaty na przystankach wyłączone, a w pojazdach urządzenia zablokowane. Zgińcie i przepadnijcie Mennico, błagam.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po co Mennicy mój Pesel do rejestracji na UrbanCard.pl? Jakim prawem?

  Goguś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12

  Mennica chce mieć niezłą bazę danych Wrocławian: z Pesel-em, nr-mi kart kredytowych i co tam jeszcze. Podanie danych jest dobrowolne, ale obowiązkowe ... I niech nikt nie ściemnia, że kontroler...rozwiń całość

  Mennica chce mieć niezłą bazę danych Wrocławian: z Pesel-em, nr-mi kart kredytowych i co tam jeszcze. Podanie danych jest dobrowolne, ale obowiązkowe ... I niech nikt nie ściemnia, że kontroler biletów nie będzie miał wglądu w te dane. Operator sytemu Mennicy będzie to miał wszystko na tacy. Ciekawe, jak wygląda gromadzenie takichdanych z punktu widzenia GIODO?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Falstart?

  też pasażer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20

  to porażka nowego, niepotrzebnie zmienionego dobrego systemu w całej rozciągłości. Tylu krytycznych uwag wygłaszanych w środkach komunikacji przez wnerwionych pasażerów dawno nie słyszałem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ojej!

  Wujek Dobra Rada (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18

  Kolejny idealnie wdrozony projekt bandy kolesi. Jestem zaskoczony. To chyba dopiero pierwsza wtopa. Oby tak dalej. Grunt to stabilna forma i stala premia za nieudacznictwo oglaszane sukcesem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jeżeli ten system nie działa w zakresie podstawowych funkcjonalności, to

  Informatyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 3

  dlaczego mamy wierzyć, że jest bezpieczny w zakresie płatności kartą?
  Przecież widać, że nie został w ogóle przetestowany.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Testowanie?

  Wujek Dobra Rada II (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 1

  Po co testowac? Wdrozyc, zgarnac premie i git. Kogo interesuje, ze motloch nie moze kupic biletu na przejazdzke zapchlonym autobusem?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo