W piątek utrudnienia na ul. Piotra Skargi. Tramwajem na...

  W piątek utrudnienia na ul. Piotra Skargi. Tramwajem na dworzec nie dojedziesz

  PB

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Jaroslaw Jakubczak/Polska Press

  W najbliższy piątek o godzinie 18 Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu rozpocznie prace przy wymianie zwrotnicy przy torowisku na ul. Piotra Skargi przed skrzyżowaniem z ul. Teatralną. Tramwaje pojadą objazdem.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Jaroslaw Jakubczak/Polska Press

  Demontaż zwrotnicy elektrycznej wraz z mechanizmem sterującym oznacza wyłączenie komunikacji tramwajowej w kierunku dworca PKP aż do godz. 4 rano w sobotę, 28 maja.

  Jak informuje ZDiUM - powodem wymiany jest znaczne zużycie urządzenia (jest to jedna z pierwszych elektrycznych zwrotnic sterowanych przy użyciu pilota). Koszt inwestycji to 180 tysięcy złotych.

  W kierunku placu Dominikańskiego tramwaje będą kursowały bez przeszkód natomiast przeciwna relacja będzie skierowana objazdem:
  • tramwaj linii 2 zmierząjący na pętlę Krzyki zostanie skierowany objazdem od Mostu Pokoju przez plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego i Małachowskiego,
  • tramwaje linii 5 i 11 kursujące w kierunku pętli Oporów i Cmentarza Grabiszyńskiego pojadą objazdem od placu Dominikańskiego przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów,
  • Tramwaje linii 8 i 9 w kierunku pętli Tarnogaj i Park Południowy pojadą objazdem od placu Dominikańskiego przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Podwale, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Piotra Skargi,
  • tramwaj linii 17 w kierunku pętli Klecina będzie kursował objazdem od placu Dominikańskiego przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Podwale do ulicy Świdnickiej.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niepoważni

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Oni są niepoważni, w piątek w godzinach popołudniowych utrudniać dojazd na Dworzec Główny, wiele osób tego dnia pracuje, nie ma wolnego weekendu majowego i wyjeżdża dopiero wtedy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z czego szyny i zwrotnice we Wrocku ?

   pewnie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   z gównolitu ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama