Linia tramwajowa M1 obsługiwana będzie przez Konstal z 1960 r. oraz dawny "ogórek" – tramwaj typu 102Na z 1972 roku. Linia kursować będzie co 15 minut od godz. 17 do 23 na trasie: Ossolineum – Grodzka (Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego) – Nowy Świat (Arsenał) – Kazimierza Wielkiego (Pałac Królewski) – pl. Dominikański (Muzeum Architektury i Muzeum Poczty i Telekomunikacji) – Oławska – pl. Powstańców Warszawy (Muzeum Narodowe) – Most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza (Muzeum Przyrodnicze) – pl. Bema – Mosty Młyńskie – św. Jadwigi – Most Piaskowy – Grodzka – Ossolineum.
Do bardziej oddalonych od centrum miasta lokalizacji będzie można dotrzeć specjalną, bezpłatną linią autobusową "M2" obsługiwaną zabytkowymi autobusami marki Ikarus260, Jelcz M11 i Jelcz PR110M.
Autobusy kursować będą co 30 minut na trasie: Stacja kolejowa Wrocław Osobowice (Muzeum Militariów) – Pełczyńska – Obornicka – Bezpieczna – Łużycka – Osobowicka (CK Agora) – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Most Pomorski – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański (Muzeum Architektury; Muzeum Poczty i Telekomunikacji) – Oławska – pl. Powstańców Warszawy – Urząd Wojewódzki (Muzeum Narodowe).
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?