Powroty ze świąt. Wypadki i wielki korek na A4 i AOW...

  Powroty ze świąt. Wypadki i wielki korek na A4 i AOW [RAPORT]

  JEW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Korek przed bramkami poboru opłat pod Wrocławiem
  1/8
  przejdź do galerii

  Korek przed bramkami poboru opłat pod Wrocławiem ©Polska Press Grupa

  Trwają powroty ze świąt i znów mamy utrudnienia na mocno obleganym, dolnośląskim odcinku autostrady A4. Trudna jest także sytuacja na drogach krajowych na Dolnym Śląsku, szczególnie na ich górskich odcinkach, gdzie jest ślisko po tym jak spadł śnieg. Poniżej przeczytacie o aktualnej sytuacji na autostradzie A4 i ważnych drogach Dolnego Śląska.
  Coraz większy ruch na dolnośląskich drogach. Kierowcy wracają ze świąt, tworzą się korki, dochodzi do wypadków. U nas sprawdzisz, którędy lepiej w tym momencie nie jechać.

  POWROTY ZE ŚWIĄT - NASZA RELACJA Z DRÓG NA ŻYWO:

  Godz. 17.30 Groźny wypadek na drodze krajowej 8. Więcej na ten temat tutaj - 10 osób rannych w wypadku busa  Godz. 17.00 Ogromne korki na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia na odcinku od miasta w kierunku autostrady, oraz dalej w kierunku DK 8.

  Godz. 16.00. Koniec utrudnień na drodze krajowej nr 5 (fragment trasy Wrocław - Jelenia Góra) po śmiertelnym wypadku pod wsią Rusko. Odcinek od autostrady A4 do Strzegomia jest przejezdny.

  Godz. 14.00.

  UWAGA NA PODWROCŁAWSKIM ODCINKU AUTOSTRADY A4. POTĘŻNY KOREK

  . W zatorze cały odcinek autostrady A4 niemal od węzła Wrocław Wschód (zjazd na Strzelin i Jagodno) przez bramki poboru opłat, węzeł bielański, aż po węzeł Kąty Wrocławskie. KIEPSKA SYTUACJA TAKŻE NA WĘŹLE WROCŁAW POŁUDNIE. Samochody z AOW nie mogą wjechać na A4 w kierunku Legnicy. Powodem bardzo duże natężenie ruchu. Nie doszło tam do żadnego wypadku,

  SYTUACJA NA A4 i A8 pod WROCŁAWIEM - duży zator na autostradzie i autostradowej obwodnicy Wrocławia

  Godz. 13.10.

  Śmiertelny wypadek pod Strzegomiem

  . Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w zderzeniu dwóch aut. Więcej:
  Wypadek pod Strzegomiem. Jedna osoba nie żyje, trzy ranne, droga zablokowana

  [b]Godz. 12.30
  . KOREK PRZED BRAMKAMI POBORU OPŁAT NA A4 POD WROCŁAWIEM. Zator o godz. 12.30 miał około 5 kilometrów długości. Stracimy w nim do 30 minut.

  Godz. 10.30. Przed godz. 9.00 na drodze krajowej nr 5 na trasie między Strzegomiem a Dobromierzem (w kierunku Kamiennej Góry) w pobliżu Strzegomia bus przewożący 8 osób zderzył się z samochodem ciężarowym. Nie ma już utrudnień. Policja apeluje o ostrożność w czasie jazdy - czytaj więcej o tym wypadku.

  Godz. 10.20 - PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEGO DŁUGIEGO WEEKENDU
  27 wypadków, w tym dwa śmiertelne od piątku do poniedziałku – to tragiczny bilans świątecznego weekendu na drogach. Do tych statystyk należy doliczyć kolejny wypadek w nocy z poniedziałku na wtorek – pod Kłodzkiem w zderzeniu z tirem zginęły dwie osoby. W święta dolnośląscy policjanci zatrzymali ponad stu nietrzeźwych kierowców.

  Godz. 9.00
  Korek na autostradzie A4 w kierunku granicy niemieckiej. Jak informuje Zespół Zarządzania Ruchem GDDKiA, wprowadzono kontrolę graniczną po stronie niemieckiej. Z tego powodu na jezdni A4 w kierunku Drezna tworzy się zator na odcinku około 2 km przed granicą państwa.

  WTOREK - 18.04.2017  Koło północy z poniedziałku na wtorek
  Tragiczny wypadek w okolicy Kłodzka, w którym zginęły dwie osoby.
  Tragiczny wypadek pod Kłodzkiem. Dwie osoby nie żyją

  Godz. 21:55:
  Znów wypadek na autostradzie A4. Tym razem na odcinku pomiędzy węzłem Pietrzykowice i Wrocław Południe, na jezdni w kierunku Wrocławia. Doszło tam do dachowania samochodu osobowego. Auto znajduje się poza drogą, dlatego utrudnienia nie są aż tak dokuczliwe dla kierowców. Na jednym pasie jezdni stoją pojazdy służb ratunkowych.

  Godz. 20:40:
  Dobre informacje dla kierowców jadących A4 od strony Katowic i Opola. Przed punktem poboru opłat w Karwianach pod Wrocławiem nie ma już korka. Ruch odbywa się na bieżąco. Najwyraźniej nie wszyscy zdecydowali się dziś na wracanie po świętach do domu. Możliwe, że korki na A4 w kierunku niemieckiej granicy jeszcze przed nami.

  Godz. 19:30:
  Wreszcie dobre informacje. Koniec utrudnień na DK 39 między Strzelinem i Łagiewnikami. Przejezdna także DK nr 3 pod Jelenią Góra - w Kaczorowie. Zator na bramkach poboru opłat na A4 pod Wrocławiem coraz mniejszy.

  Godz. 18:15:
  Zablokowana droga krajowa 39 ze Strzelina do Łagiewnik. W zderzeniu dwóch aut osobowych w miejscowości Białobrzezie, ranne zostały dwie osoby. Utrudnienia mogą trwać nawet do godz. 21. W tym momencie lepiej omijać tę trasę!

  Godz. 17:40:
  Kolejny dziś wypadek na trasie z Wrocławia do Jeleniej Góry. Około godz. 17 trzy auta zderzyły się w Kaczorowie pod Jelenią Górą. Ranne zostały trzy osoby. Droga krajowa nr 3 (fragment trasy Wrocław - Jelenia Góra) jest zablokowana. Utrudnienia w tym miejscu mogą trwać aż do godz. 20. W Sudetach są bardzo ciężkie warunki do jazdy. Jest ślisko. Momentami pada śnieg lub śnieg z deszczem.

  Godz. 16:15:
  18 wypadków, 2 ofiary śmiertelne, 5 osób rannych i prawie 100 pijanych kierowców - to bilans świąt na dolnośląskich drogach do dziś do godz. 14.
  Na drogach na Dolnym Śląsku od piątku do poniedziałkowego popołudnia (do godz. 14.00) doszło do 18 wypadków, w których zginęły 2 osoby. Najwięcej wypadków, bo aż 10 dolnośląska policja odnotowała w sobotę. – Te liczby znacząco nie odbiegają od tego, co się dzieje w dni powszednie – komentuje aspirant Kamil Rynkiewicz.

  Policjanci zatrzymali 94 nietrzeźwych kierowców. Najwięcej z nich – 32 – za kółko pod wpływem alkoholu wsiadło w Wielką Sobotę. Ta statystyka także mocno nie odbiega od normy.

  Wypadki:
  • Piątek: 4, w tym jedna ofiara śmiertelna
  • Sobota: 10, bez ofiar
  • Niedziela: 3 wypadki, jedna ofiara śmiertelna
  • Poniedziałek do godz. 14.00: 1, bez ofiar

  Pijani kierowcy:
  • Piątek: 27
  • Sobota: 32
  • Niedziela: 21
  • Poniedziałek do godz. 14.00: 14


  Godz. 15:25:
  Koniec utrudnień po wypadku na drodze DK8 Wrocław - Kłodzko. Przypomnijmy, że wypadek miał miejsce na wysokości wsi Mleczna

  Godz. 14:35:
  Coraz większe korki przed bramkami poboru opłat w podwrocławskich Karwianach. Zator od strony Opola w kierunku Wrocławia i Legnicy ma już około 5 kilometrów długości i wciąż się powiększa.W tym momencie, jeżeli ktoś chce jechać na południe Wrocławia, lepiej jest zjechać z A4 na węźle Wrocław Wschód.
  Korek przed bramkami poboru opłat pod Wrocławiem Polska Press Grupa


  Godz. 14:10:
  Koniec utrudnień po wypadku między Bolkowem i Strzegomiem. Droga nr jest w pełni przejezdna.

  Godz. 14:05:
  Odblokowano drogę Wrocław - Strzelin po czołowym zderzeniu
  Wypadek na drodze Wrocław - Strzelin, czołowe zderzenie, dwie osoby ranne Facebook/Strzelin 998


  Godz. 13:55:
  Kolizja na autostradzie A4 w okolicach węzła Wrocław Południe (Wjazd na autostradową obwodnicę Wrocławia). Korek na jezdni do Wrocławia ma około 3 kilometrów.
  Korek przed bramkami poboru opłat pod Wrocławiem Google

  Powyżej: Wypadek w okolicach węzła Wrocław Południe i coraz większe korki przed bramkami poboru opłat

  Godz. 13:30:
  Wypadek na drodze krajowej nr 8 Wrocław - Kłodzko. Więcej informacji: WYPADEK NA DK8 POD WROCŁAWIEM

  Godz. 12:55
  Wypadek na autostradzie A4 w okolicach węzła Kąty Wrocławskie, na pasie w kierunku Wrocławia. Nie ma osób rannych, ale ruch odbywa się tylko jednym pasem. Korek ma do 5 km

  Godz. 12.30:
  Coraz większy ruch na A4. Zaczynają tworzyć się korki na punkcie poboru opłat w Karwianach pod Wrocławiem. Zator przed bramkami od strony Opola ma ok. 2 km

  Godz. 11.50:
  Wypadek na drodze krajowej nr 5 z Bolkowa do Strzegomia. Trzy osoby ranne, trasa zablokowana

  Godz. 11.40


  Wypadek na drodze Wrocław - Strzelin. Czołowe zderzenie, trasa zablokowana

  Czytaj także

   Komentarze (30)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlatego ja w święta nie ruszam się z miasta

   mm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Szkoda nerwów, czasu i zdrowia, a może nawet i życia. Święta są dla mnie, a nie ja dla świąt, więc leżę sobie w domu do góry brzuchem i odpoczywam. A do rodziny mogę sobie pojechać kiedy indziej,...rozwiń całość

   Szkoda nerwów, czasu i zdrowia, a może nawet i życia. Święta są dla mnie, a nie ja dla świąt, więc leżę sobie w domu do góry brzuchem i odpoczywam. A do rodziny mogę sobie pojechać kiedy indziej, na świętach świat się nie kończy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A4 to syf

   A4 najgorsza droga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

   A4 to porazka....ta droga powinna miec 3 pasy i winiety a nie bramki. A zjazdy przynajmniej 1 km.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Może i powinna, ale....

   vc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Na cebule za kierownicą i tak to nie pomoże

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oto skutki 500+ i moto-p*****ów piszących poradniki typu: "Jakie auto za 5000 zł?"

   Niesmak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 26

   Na drogach zaroiło się od jeszcze większej ilości rzęchów po "niemcach" pachnących kebabem, którzy wcisnęli swój szmelc, różnym Sebom i Sandruniom chwytającym za pieniędze z 500+ wiatr życia w...rozwiń całość

   Na drogach zaroiło się od jeszcze większej ilości rzęchów po "niemcach" pachnących kebabem, którzy wcisnęli swój szmelc, różnym Sebom i Sandruniom chwytającym za pieniędze z 500+ wiatr życia w żagle...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rozumiem, że te kciuki w dół to od tych, których zabolała "prawda w oczy"?

   Ciekawski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 14

   Odkąd działa 500+, na drogach roi się od rzęchów; w 2016-tym ściągnięto do Polski 890 tys używanych samochodów. Tym samym padł rekord w sprowadzaniu złomu od czasu gdy jesteśmy w UE. Czyżby to...rozwiń całość

   Odkąd działa 500+, na drogach roi się od rzęchów; w 2016-tym ściągnięto do Polski 890 tys używanych samochodów. Tym samym padł rekord w sprowadzaniu złomu od czasu gdy jesteśmy w UE. Czyżby to przypadek? Moim zdaniem nie i 500+ to jeden z istotnych elementów tego wzrostu.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   To od tych, co potrafią samodzielnie myśleć, a nie tylko bezmyślnie łykać to co mu w GWnianej i TVN wcisną.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wypadek drogowy

   tęca ytbe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   utrudnienia na droze*

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ktoś podŁą czyŁ śię mi pod muj internet ikrdnie mojedane mam obawytakie

   tęca ytbe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Grzbek pl Borowik ten ktomito robitojest niebespiecny bazo oscegampsednim.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Grzybek pl Borowik gnbimnie chaker internetowy banzior grzyb. polsat tv .

   tęca ytbe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   policia śpi agrzybgnębi mnie ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Policja dla kierowcow

   Pomoc policji (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   Podjechalem dzisiaj na komisariat policji w Cieplicach Jelenia Gora gdzie po "obfitej" niedzieli chcialem sprawdzic czy moge prowadzic a tam kartka ze brak mozliwosci sprawdzenia poniewaz...rozwiń całość

   Podjechalem dzisiaj na komisariat policji w Cieplicach Jelenia Gora gdzie po "obfitej" niedzieli chcialem sprawdzic czy moge prowadzic a tam kartka ze brak mozliwosci sprawdzenia poniewaz urzadzenie oddane do kalibracji dobre? Przypadek? Czyzby policja zaspala? Ja bedac "nie pewny"dalem prowadzic zonie i dojechalismy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kdfvd

   Polska kraj kontrastu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 3

   A4 to już totalne dno! Stałem 2h w piątek w korku do Opola, dzisiaj stałem 1,5h w drodze powrotnej do Wrocławia. Za co w ogóle my płacimy jadąc tą autostradą? Spaliłem prawie cały bak paliwa,...rozwiń całość

   A4 to już totalne dno! Stałem 2h w piątek w korku do Opola, dzisiaj stałem 1,5h w drodze powrotnej do Wrocławia. Za co w ogóle my płacimy jadąc tą autostradą? Spaliłem prawie cały bak paliwa, zapłaciłem za przejazd i zmarnowałem 4h życia. Pamiętam kiedy ta droga była bez bramek, były wypadki ale nie tak dużo jak teraz. Teraz każdy pędzie jak wariat bo chce być o 5 samochodów szybciej w kolejce przy bramkach. Czy w tym kraju kiedykolwiek będzie chociaż coś po ludzku?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gość po prostu uwielbia korki

   Zenek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   i nic się nie nauczyłeś aby w święta A4 nie podróżować. Sam na własne ryzyko ładujesz się w zator a potem płaczesz że stoisz. Ty chyba lubisz stać w korkach.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlatego

   Gajówna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Ja wracam jutro,

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za dużo gazu

   Bit (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 6

   Jak można wyprzedzać Seicento na krętej drodze z kompletem na pokładzie.Wolniej a zawsze dojedziemy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pod sufitem siano

   w butach słoma (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

   Buractwo uczy się jeździć, nigdy się nie nauczy, bo szarych komórek pod sufitem brak!!Pod sufitem siano, a w butach słoma!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama