Pociągi do Liberca nie zostaną zlikwidowane

  Pociągi do Liberca nie zostaną zlikwidowane

  Marcin Kaźmierczak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  zdj. ilustracyjne

  zdj. ilustracyjne ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

  Nie ma groźby, że pociągi łączące dotąd Szklarską Porębę z Harrachovem i Libercem przestaną jeździć. Marszałek Cezary Przybylski i Hetman Kraju Libereckiego Martin Puta doszli do porozumienia.
  zdj. ilustracyjne

  zdj. ilustracyjne ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

  Połączenia kolejowe ze Szklarskiej Poręby przez Harrachov do Liberca obsługują wspólnie Koleje Dolnośląskie i Koleje Czeskie (České dráhy). Podróżnych wożą czeskie składy obsługiwane zarówno przez czeskich jak i polskich kolejarzy. Pod koniec lutego KD wypowiedziały Czechom umowę, przez co od maja połączenia miały zostać zawieszone. Przewoźnik należący do samorządu województwa chciał, by w ofercie zamiast pociągów bezpośrednich znalazły się połączenia z przesiadką w Harrachovie. Obsługa połączeń do Liberca miała kosztować polską stronę od grudnia blisko 2 mln zł.

  Jak okazało się w ostatnich dniach, turyści mogą spać spokojnie i choćby na „majówkę” będą mogli wybrać się pociągami do Czech. Koleje Dolnośląskie i České dráhy doszły do porozumienia. Porozumienie zakłada obniżenie o ponad 20 procent kosztów ponoszonych przez stronę polską.

  – Przynajmniej do grudnia, a więc do corocznej zmiany rozkładu jazdy, Szklarską Porębę z Libercem nadal będzie łączyło 9 par pociągów bezpośrednich – mówi Konrad Antkowiak, rzecznik KD i jak dodaje, spółka nie planuje wydłużenia połączenia z Liberca do Wrocławia. – Nie mamy w tej chwili takich planów, ponieważ pociągi z Wrocławia do Szklarskiej Poręby są skomunikowane ze składami odjeżdżającymi do Liberca.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama