Deweloper zniszczył drogę. Teraz musi ją naprawić

  Deweloper zniszczył drogę. Teraz musi ją naprawić

  Marcin Kaźmierczak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Deweloper zniszczył drogę. Teraz musi ją naprawić
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Czytelnik

  Ulica Smardzowska na Wojszycach jest prawdziwym koszmarem dla kierowców i pieszych. Asfaltowy odcinek drogi jest notorycznie zabrudzony, a fragment, który jest jedynie utwardzony, to prawdziwy tor przeszkód. Wszystko przez budowę pobliskiego osiedla.
  – Nasza ulica jest w fatalnym stanie, zwłaszcza ta część, która jest jedynie utwardzona. Pełno dziur i kolein, a po opadach deszczu błoto po kostki, które uniemożliwia normalne korzystanie – mówi Andrzej Stasiuk, mieszkaniec ul. Smardzowskiej.

  Problem pojawił się, kiedy ruszyła budowa osiedla Zodiak III przy pobliskiej ul. Wierzyńskiego. Inwestorem jest spółka i2 Development.

  – Deweloper ma zgodę na korzystanie z ul.
  Smardzowskiej od strony ul. Asfaltowej jako drogi do obsługi budowy – informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. – Droga ta została wybrana na obsługę budowy, ponieważ jest to najmniej uciążliwa trasa. Skierowanie obsługi od strony ul. Grota - Roweckiego skutkowałoby wprowadzeniem ruchu ciężarówek na uliczki osiedlowe – dodaje.

  Aby usprawnić obsługę budowy, deweloper wybudował tymczasowy odcinek o nawierzchni szutrowej. Dodatkowo, trwają na nim obecnie prace związane z budową kanalizacji.
  – To także powoduje zanieczyszczanie nawierzchni utwardzonego odcinka ul. Smardzowskiej, ale nie zmienia to faktu, że inwestor zobowiązany jest do jego oczyszczania. Po zakończeniu inwestycji będzie musiał także przywrócić do pierwotnego stanu zniszczony fragment drogi, w tym rozjeżdżone pobocza – podkreśla Ewa Mazur.

  Zgadza się z tym Anna Gruszka z działu administracji i2 Development.
  – Koleiny, które powstały na ul. Smardzowskiej zostaną naprawione do 16 stycznia – zapowiada Gruszka.

  W ostatnim roku na ul. Smardzowskiej pracownicy ZDiUM przeprowadzili 20 kontroli, z czego 5 w grudniu.

  – Podczas kontroli kierownik budowy były upominany i monitowany w zakresie oczyszczania utwardzonego odcinka ul. Smardzowskiej – informuje Ewa Mazur i jak zaznacza, w najbliższych dniach kontrole zostaną ponowione. – Będziemy monitorować tamten rejon razem z funkcjonariuszami ekopatrolu, którzy będą mogli wystawić mandaty, ponieważ my, jako zarządca drogi, takich uprawnień nie mamy – zapowiada Ewa Mazur.

  Czytaj także

   Komentarze (11)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niewiele się zmieniło

   WzW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Tak jak spodziewałam niewiele podziało się na Smardzowskiej. W piątek po południu ulica została posprzątana. Niestety jak to pani Gruszka z i2Development obiecywała, że zostanie też pobocze...rozwiń całość

   Tak jak spodziewałam niewiele podziało się na Smardzowskiej. W piątek po południu ulica została posprzątana. Niestety jak to pani Gruszka z i2Development obiecywała, że zostanie też pobocze naprawione No i nie stało się,co było do przewidzenia. Pewnie przez to, że przez kilka dni był mróz. Upomnimy się jeszcze o to co było obiecywane .zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak to jest

   Joanna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Niestety tak to jest jak dzicz buduje. Najlepiej sprawdzić takiego dewelopera w Polskim Związku Firm Deweloperskich. Przynajmniej jest gwarancja, że nie oszukają.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pani Gruszko czekamy na posprzątanie Smardzowskiej!

   Wieśka z Wojszyc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Do 16 strycznia to zostało niewiele czasu a na Smardzowskiej nic się nie dzieje jak to obiecywała to pani Gruszka. Nawet kanalizacji nikt nie robi jak to i2 opawiadał. Ciekawe, jak naprawią pobocze...rozwiń całość

   Do 16 strycznia to zostało niewiele czasu a na Smardzowskiej nic się nie dzieje jak to obiecywała to pani Gruszka. Nawet kanalizacji nikt nie robi jak to i2 opawiadał. Ciekawe, jak naprawią pobocze kiedy wszystko jest zamarznięte łącznie z tym błotem na ulicy. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Okolice Wojszyc

   Sasiaad z Naprzeciwka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Mozna okreslic stan tej drogi ze jest on tragiczny Czego mozna było sie spodziwac od developera ze na drodze gruntowej ułozy betonowe płyty aby po nich jezdzic ? Watpliwe. Teraz I2 obsypie koleiny...rozwiń całość

   Mozna okreslic stan tej drogi ze jest on tragiczny Czego mozna było sie spodziwac od developera ze na drodze gruntowej ułozy betonowe płyty aby po nich jezdzic ? Watpliwe. Teraz I2 obsypie koleiny a jak zacznie sie odwilz to bedzie taka sama sytuacja. Fakt ze ZdiUM dycyplinuje Developerów ale tylko jak dostaje sygnał od mieszkanców. Taka sama sytuacja jest na Klasztornej gdzie samochody stoja na jezdni a przejazd jest ciasny bo urzad wydał decyzje ze chodnki moze miec 1.5 metra a nie jak ustawow opisano jako 2 m. Byłoby lepiej panstwo urzednicy jak by samochody parkowały jednym kołem na chodniku.I teraz robi sie ciekawa sytuacja jak trzeba przejechac do Smardzowskiej. Asfaltow sie nie da bo to droga napewno nie z nazwy o nawierzchni asfaltowej z dzirami i koleinami. No ale mamy znaki ktore postawił ZDIUM aby nie niszczyc Klasztornej. No ale jak jakis samochod sie zgubi a jeszcze lepiej jak tir to sie robi bardzo smieszna sytuajca i ludzie na siebie rycza aby dojechac lub wyjechac ze Smardzowskiej.

   Teraz tylko czekac co sie bedzie działo jak I2 odda swoj budynke an Wierzynskiego gdzie prze nim nie ma miejsc na stawianie samochodów. Wspołczuje zatem osoba ktore maja domy szeregowe na przeciwko Zodiaka. Bo jak by nie było to przysłowiowy kowalski ma teraz w rodzinie minimum dwa samochody.
   A propos komentaza ze jest zmozony ruch ul. Skarbowców, Mglistą i Szarug to moze niech rada zamiast byc wirtualnym organem zrobi cos z ulica Pawia I ludzie z Ołtaszyna beda jezdzic ta droga a nie osiedlem. Ta droga to jakie relikt przeszłosci ktory jakim sposobem jeszcze przetrwał. Moze przez sentyment.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Słowo sie rzekło

   Mieszkaniec i sąsiad (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Trzymamy za słowo Panią Gruszke. W obecnej sytuacji droga jest nie do przyjęcia. Mam nadzieje, ze na obietnicach obietnivmcach Pani Gruszki sie nie skonczy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tymiankową zniszczył dachbud i nikt mu nic nie kazał naprawić.

   Mirek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   A co z innymi ulicami.?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Samo się nie naprawi

   WzW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   Samo się nie naprawi, trzeba zgłaszać w odpowiednie miejsca i walczyć samemu :)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zgadza się

   Zgadza się (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Potwierdzam. Zgłaszać do ZDiUM. Akurat ZDiUM działa na prawdę dobrze.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Smardzowska

   Wieśka z Wojszyc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Zobaczymy jak to pójdzie z naprawianiem Smardzowskiej. Na razie dzwig śmigał, samochody dostarczające kontenery i materiały na budowę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wojszyce

   Mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   Mieszkam przy Smardzowskiej. Zgłoszony problem to namiastka problemów z jakimi borykamy się na Wojszycach. Auta ciężarowe nagminnie jeżdżą przez ulicę Klasztorną. Mimo znaku zakazu ruchu pojazdów...rozwiń całość

   Mieszkam przy Smardzowskiej. Zgłoszony problem to namiastka problemów z jakimi borykamy się na Wojszycach. Auta ciężarowe nagminnie jeżdżą przez ulicę Klasztorną. Mimo znaku zakazu ruchu pojazdów ciężarowych. Nie jesteśmy w stanie tego wyegzekwować - droga już pęka i powstają koleiny.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a

   AeeA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Droga Gazeto! Zapraszam na ul. Skarbowców, Mglistą i Szarugi. Taki problem jest tam od kilku lat.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama