Część mostów nad Widawą już gotowa (ZDJĘCIA)

  Część mostów nad Widawą już gotowa (ZDJĘCIA)

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na ulicy Sułowskiej kierowcy jadą już nowym mostem Widawskim
  1/5
  przejdź do galerii

  Na ulicy Sułowskiej kierowcy jadą już nowym mostem Widawskim ©Fot. Paweł Relikowski

  Kierowcy jeżdżą już nowym mostem Widawskim, a tymczasowy został rozebrany. Natomiast najmniejszy postęp prac przy Widawie jest na mostach Krzywoustego.
  Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (DZMiUW) zakończył przebudowę mostu Widawskiego nad Widawą, w ciągu ul. Sułowskiej. Ruch został już wcześniej przełożony na nowy most, a potem firma wybrana przez ZDiUM rozpoczęła rozbiórkę tymczasowej przeprawy. Tymczasowy most był używany przez kierowców na czas przebudowy mostu Widawskiego.

  A co z pozostałymi mostami nad Widawą?

  DZMiUW prowadził przebudowę pięciu mostów, w tym Strachocińskiego i przeprawy kolejowej obok niego (mosty w ciągu ul. Swojczyckiej i Strachocińskiej). Ta inwestycja została także zakończona. Inwestor czekał jedynie na otwarcie ul. Miłoszyckiej. Przy okazji zostało przebudowane nabrzeże w tej okolicy.

  Były liczne opóźnienia w budowie kolejnego mostu - Pęgowskiego. Tu prace prowadzi firma Mota Engil. W sierpniu 2015 roku przeniesiono ruch na most tymczasowy i rozpoczęły się prace. Wtedy oficjalnie podawano, że ich koniec jest planowany na grudzień 2016 roku.

  Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych informował nas pod koniec ubiegłego roku, że prace wstrzymano zimą ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne i niskie temperatury. Bo wymagały dodatnich temperatur, dlatego przewidywany termin oddania mostu Pęgowskiego do użytku przesunął się z końca ubiegłego roku na maj tego roku. Wtedy najwcześniej pojedziemy przeprawą.

  Wśród budowanych pięciu mostów, najmniej zaawansowana jest realizacja północnej jezdni mostów Krzywoustego. Kierowcy jadą tylko południową jezdnią (tą prowadzącą w kierunku centrum miasta), gdzie mają po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Tu daty zakończenia prac się przesuwały.

  - Termin udostępnienia dla ruchu tej części mostu to przełom maja/czerwca 2017 r. W najbliższym czasie nie przewiduje się zmian w istniejącej organizacji ruchu. Obecnie ruch odbywa się po nitce południowej mostu - mówiła nam zimą tego roku Agnieszka Piwowarczyk z Działu Projektu Banku Światowego DZMiUW. Dziś potwierdza, że ten termin jest aktualny, nie ma na razie informacji o aneksowaniu nowego.

  Budowa pięciu nowych mostów związana jest z Modernizacją Wrocławskiego Węzła Wodnego. W ramach tej inwestycji zaplanowano też remont zniszczonego podczas powodzi w 1997 r. przelewu na kanale ulgi Odra-Widawa (tzw. tamka betonowa) wraz z rozbudową koryta kanału i remontem przepustu melioracyjnego.

  Zaprojektowano też nowe wały w rejonie Swojczyc i Kowal oraz prace drogowe związane z przebudową istniejącej infrastruktury.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   błagam ..

   wuja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   zróbcie wreszcie te remonty bo przez to od kilku lat stoję w korkach, a nie lubię...;-)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   miecio

   gonzp (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   piszcie sobie o bzdetach czy fajna dupa z twarzy,
   ale czy ktoś z was jechał tym mostem na Widawie??? Na dzień dobry studzienka jest kilka cm zagłębiona pod poziomem asfaltu. czy naprawdę w tym...rozwiń całość

   piszcie sobie o bzdetach czy fajna dupa z twarzy,
   ale czy ktoś z was jechał tym mostem na Widawie??? Na dzień dobry studzienka jest kilka cm zagłębiona pod poziomem asfaltu. czy naprawdę w tym kraju nie da się zrobić normalnych studzienek??? Równo z asfaltem?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DTR

   DTR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Ja napiszę inaczej. Dlaczego w tym kraju przy przebudowie nie wywali się studzienek poza jezdnię? Czy to takie ciężkie? A tak w przyszłym roku czeka nas kolejny remont samej studzienki. Za dwa lata...rozwiń całość

   Ja napiszę inaczej. Dlaczego w tym kraju przy przebudowie nie wywali się studzienek poza jezdnię? Czy to takie ciężkie? A tak w przyszłym roku czeka nas kolejny remont samej studzienki. Za dwa lata w tym miejscu na łączeniu asfaltów będziemy niszczyć nasze zawieszenie bo powstaną różnice wysokości. Za 3 lata kolejny remont w tym samym miejscu bo będzie trzeba to wyrównać itd itp.

   A niech któryś z nas spróbuje wyegzekwować z ubezpieczenia odszkodowanie za niszczenie zawieszenia. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama