Ciężarówka zerwał sieć trakcyjną. Autobusy zamiast pociągów...

  Ciężarówka zerwał sieć trakcyjną. Autobusy zamiast pociągów do Mietkowa

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Samochód ciężarowy przejeżdżający przez tory w Imbramowicach (gmina Mietków), zahaczył o kolejową sieć trakcyjną i ją zerwał. PKP uruchomiły autobusy zastępcze.
  – Na przejeździe kolejowym w Imbramowicach samochód ciężarowy uszkodził sieć trakcyjną nad dwoma torami. Nieostrożność kierowcy sprawiła, że został wstrzymany ruch pociągów pomiędzy Mietkowem a Żarowem, na linii kolejowej prowadzącej z Wrocławia do Wałbrzycha i Jeleniej Góry – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

  Natychmiast pomiędzy Żarowem a Mietkowem na długości 12 km wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa.
  - Do naprawy uszkodzonej sieci skierowano dwa pociągi sieciowe. Zamierzamy do godz. 14 otworzyć dla ruchu jeden tor – mówi Siemieniec. Utrudnienia dotyczyły kilkunastu pociągów. Szynobus Kolei Dolnośląskich z Dzierżoniowa do Wrocławia był opóźniony o ponad godzinę.

  Po godz. 16 PKP Polskie Linie Kolejowe przywróciły ruch na jednym torze. Pozwoliło to znacznie zmniejszyć opóźnienia pociągów na tej trasie. Trwają jeszcze prace na drugim torze.

  – Od właściciela ciężarówki będziemy dochodzić odszkodowania za uszkodzenie sieci trakcyjnej. Pasażerów przepraszamy za utrudnienia – dodaje Siemieniec.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo!!!!

   sd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   "Od właściciela ciężarówki będziemy dochodzić odszkodowania za uszkodzenie sieci trakcyjnej" - BRAWO!!!! Tego kierowcę idiotę, który jedzie z podniesioną "wywrotką", zlicytowac do ostatniej...rozwiń całość

   "Od właściciela ciężarówki będziemy dochodzić odszkodowania za uszkodzenie sieci trakcyjnej" - BRAWO!!!! Tego kierowcę idiotę, który jedzie z podniesioną "wywrotką", zlicytowac do ostatniej skarpetki. Powinien mieć zabrane PJ na 15 lat.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gmina

   PanRyś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Imbramowice to Gmina Żarów, proponuję lepiej się przygotowywać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie prawda.

   Sieciowiec76 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Pan Siemieniec wprowadza ludzi w błąd. Trzy tory stacyjne bez sieci nadającej się do jazdy. Likwidacja usterek może potrwać do jutra. Byłem przy usówaniu skutków.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   trakcja

   Agnieszka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Poszedł po bandzie na bogato , pewnie się bardzo spieszył i stało się, takie rzeczy to nic nadzwyczajnego ale skutki mogły być znacznie gorsze niż tylko zerwana trakcja dobrze że gościa nie...rozwiń całość

   Poszedł po bandzie na bogato , pewnie się bardzo spieszył i stało się, takie rzeczy to nic nadzwyczajnego ale skutki mogły być znacznie gorsze niż tylko zerwana trakcja dobrze że gościa nie usmażyło w tej ciężarówce zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy ten ciężarówka

   Marysiek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   chociaż trzeźwy była ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no to pojechał

   cudeńko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   po całosci

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama