Będą nocne autobusy do podwrocławskich miast. Ale tylko w...

  Będą nocne autobusy do podwrocławskich miast. Ale tylko w weekendy

  Zdjęcie autora materiału
  Weronika Skupin

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Fot . Pawel Relikowski / Polskapresse

  Mieszkańcy Sobótki, Jelcza-Laskowic i Środy Śląskiej będą mogli wrócić z Wrocławia nocnym autobusem. Uruchomieniem takich połączeń, ale tylko w weekendy, zainteresowany jest Polbus PKS.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Fot . Pawel Relikowski / Polskapresse

  Tam, gdzie nie ma nocnych pociągów, pojawią się nocne autobusy. Takie połączenia zapowiada Polbus. – Jeździmy już w nocy do Oleśnicy, takie kursy wyruszają z Wrocławia o godzinie 23 i 2:10. Autobus nie wraca już z Oleśnicy. Takimi autobusami jeździ nawet po kilkadziesiąt osób, szczególnie tym o godz. 2:10 – opowiada Krzysztof Balawejder, prezes Polbus PKS.

  Teraz podobne kursy mają wystartować do wspomnianych trzech miast.
  Są one na tyle duże, że Polbus spodziewa się na tych liniach klientów. Na pewno kursów nie będzie jednak dużo: po jednym nocnym kursie do każdego z wspomnianych miast, opcjonalnie dwa, jeśli jeden autobus będzie zapełniony.

  Autobusy mają jeździć nocami tylko w weekendy (piątki, soboty, niedziele), a docelową grupą pasażerów ma być młodzież bawiąca się na imprezach we Wrocławiu, która chce wrócić do swoich miejscowości.

  W TYGODNIU W NOCY SIĘ NIE OPŁACA

  Nie opłaca się podobno kursowanie nocami w tygodniu. Jak przekonuje Krzysztof Balawejder, gdyby było to dochodowe, takie połączenia uruchomiłby nie tylko on, ale też Koleje Dolnośląskie. Tymczasem ostatnio pisaliśmy, że ostatnie pociągi do podwrocławskich miast kursują z Wrocławia maksymalnie do godz. 23.

  Brak nocnych pociągów. Nie ma jak się wydostać z Wrocławia

  Krzysztof Balawejder przypomina o kursie, który Polbus realizował codziennie po godz. 23 do Jelcza-Laskowic, ale zrezygnował z niego - miał małe obłożenie. Podaje też przykład nocnego autobusu do Oławy, który kursował w tygodniu po północy, ale takie połączenie również się nie utrzymało.

  W tygodniu dla pasażerów nic się nie zmieni: kończący pracę na drugą zmianę nadal nie będą mieli jak się wydostać z Wrocławia. Autobusem nie będzie można się także dostać nocą do Wrocławia, kursy weekendowe będą się odbywały tylko w jedną stronę. Nie będzie nocnych kursów powrotnych ze wspomnianych miast do Wrocławia. Jak mówi nam Krzysztof Balawejder, nie spodziewa się tam obłożenia. Autobusy z powrotem wyjadą do Wrocławia rano. Powrót z niewielką liczbą pasażerów się jego zdaniem nie opłaca.

  ILE TO KOSZTUJE I O KTÓREJ POJEDZIE AUTOBUS?

  O której godzinie będą kursować weekendowe nocne autobusy? Zadecydują pasażerowie. Polbus zbiera sugestie dotyczące nocnych odjazdów do Sobótki, następnie Jelcza-Laskowic, a na końcu wypyta podróżnych, o której chcą wracać weekendami do Środy Śląskiej.

  Pierwsza sonda na stronie internetowej Polbusa pokazała, że pasażerowie najbardziej są zainteresowani połączeniem do Sobótki z soboty na niedzielę między 1:30 a 2 w nocy.

  Cena za bilet będzie wynosić 10 zł na każdej trasie. Taka obowiązuje też do Oleśnicy. Jeśli ktoś ma bilet miesięczny za ponad 200 zł, po dopłaceniu 10 zł do biletu, będzie mógł jeździć także nocnymi Polbusami.

  KURSY NOCNE POLBUSA TAKŻE W SYLWESTRA

  – Zrobimy wszystko, by nocne kursy do Sobótki, Jelcza-Laskowic i Środy Śląskiej uruchomić w karnawale. Jeszcze wcześniej, na Sylwestra, autobusy wyruszą do tych miejscowości z Wrocławia o godzinie 1. Jeśli będą zapełnione, podstawimy kolejne. Dodatkowo do Oleśnicy autobus wyjedzie także o godz. 2 – zapowiada Krzysztof Balawejder.

  Czytaj także

   Komentarze (21)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sporo byłych mieszkańców Wrocławia

   X (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Pamiętajcie że w podwrocławskich miejscowościach mieszkają w znacznej większości byli Wrocławianie. Okoliczne wsie i miasteczka w znaczne większości składają się z niedobudowanych domów -...rozwiń całość

   Pamiętajcie że w podwrocławskich miejscowościach mieszkają w znacznej większości byli Wrocławianie. Okoliczne wsie i miasteczka w znaczne większości składają się z niedobudowanych domów - zamieszkują je byli Wrocławianie. Zniżka na OC dla 2 aut potrafi wynieść 200-400 złotych ..zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bydło ze wsi

   przyjedzie nachlane, (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 19

   będzie zakłócało spoczynek nocny i porządek publiczny, a potem wróci do siebie na wiochę.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zakłócenia

   troll jaskiniowy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   ty się od turlaj od BYDŁA ono w tym czasie z autobusów nie korzysta jest zajęte swoimi zwierzęcymi sprawami w tym produkcją AM dla wyżywienia człowiekowatych ,pozbawionych sił po nocnych hulankach...rozwiń całość

   ty się od turlaj od BYDŁA ono w tym czasie z autobusów nie korzysta jest zajęte swoimi zwierzęcymi sprawami w tym produkcją AM dla wyżywienia człowiekowatych ,pozbawionych sił po nocnych hulankach i swawolach we wrocku i nie tylko tam poniał zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chlanie

   bydło (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 11

   tak, masz racje, we Wrocławiu można co najwyżej zrobić jeszcze większy burdel, a później z chęcią mogę wrócić na wiochę do czystego powietrza, a Ty duś się tu w tym smogu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a do środy którą trasą?

   wieśniak podwrocławski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

   Ja bym proponował przez Wilkszyn, Pisarzowice, Brzezinkę, Wojnowice, Mrozów, Miękinię, Kadłub.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WRESZCIE NARESZCIE

   Ktoś zrozumiał że miasto powinno być (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   skomunikowane w nocy w weekend z mniejszymi miejscowościami. Nie ukrywam że taryfy Ubery i inne tego typu dostaną po kieszeniach

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pięknie.

   Miś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 3

   Niby korzenie mają z PRL-u ale myślą nowocześnie. W końcu jakiś przewoźnik zauważył że to oni są dla pasażera a nie odwrotnie. Brawo!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobrze, że nie do Siechnicpuszczą te nocne.

   KOPRA RNC (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   jw

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Powroty

   Pax (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

   Kto i po co by jechal w srodku nocy z Sobotki do Wroclawia? Brawo za pomysl


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do analfabety

   Kapitan Bomba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Powroty z Wrocławia tępy ch uju.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wrocław Na Relaksie 2016

   Sabina 19 lat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 15

   Zatem, powiększy się na Niepolda ilość łysych kolesi w ciuchach z Tani Armani, a także lasek, ubranych jak pudelek pe el. Jest jeden plus - kebaby po północy zarobią więcej, noo i w sumie drugi...rozwiń całość

   Zatem, powiększy się na Niepolda ilość łysych kolesi w ciuchach z Tani Armani, a także lasek, ubranych jak pudelek pe el. Jest jeden plus - kebaby po północy zarobią więcej, noo i w sumie drugi plus - w podwórkach usytuowanych w ścisłym centrum Miasta Wrocławia, zmniejszy się ilość VW Golfów z tablicami z prowincji.
   To pisałam ja, Sabina, dziadek i babcia byli Niemcami i zostali po wojnie w Breslau. Bardzo mnie wkurzają zwyczaje wrocławian, którzy są potomkami Zabużan.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sabinko

   M (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

   to już te golfy są bardziej niemieckie niż ty.
   A tak po za tym nie byłaś chyba dobrą uczennicą skoro uważasz ze 3 linie autobusowe (przepustowość max 120 osób) rozwiążą problemy aglomeracyjne...rozwiń całość

   to już te golfy są bardziej niemieckie niż ty.
   A tak po za tym nie byłaś chyba dobrą uczennicą skoro uważasz ze 3 linie autobusowe (przepustowość max 120 osób) rozwiążą problemy aglomeracyjne albo je stworzą.
   PS: a skąd byli twoi drudzy dziadkowie?
   Mam z Ciebie pompę. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wrocław Na Relaksie 2016

   Sabina 19 lat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Te Zabużaninie, nie nerwuj sje, bo tiebia piana z ryja leci hahah xD

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie może urząd, może prywatny przedsiębiorca.

   Wg urzędu i pkp - nic się nie opłaca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

   Jakie to polskie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kretynizm

   uber (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 20

   Najazd wieśniaków gwarantowany. Później będą burdy pod dyskotekami, jak to wprowadzą.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jesteś bękartem zabugoli

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 6

   Najazd wieśniaków nastąpił w latach 1945-1948. Następnie bękarty tych wieśniaków zniszczyły Wrocław,zasyfili to miasto przez co z**ęgły się miliony szczurów. Dzisiaj BĘKARTY zabugoli myślą że są...rozwiń całość

   Najazd wieśniaków nastąpił w latach 1945-1948. Następnie bękarty tych wieśniaków zniszczyły Wrocław,zasyfili to miasto przez co z**ęgły się miliony szczurów. Dzisiaj BĘKARTY zabugoli myślą że są miastowymi,ale słomy z butów dalej wystaje.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama