King – Śląsk: Stracona szansa WKS-u na duży awans w tabeli Orlen Basket Ligi

Arciom Parachouski (z lewej) nie miał łatwej przeprawy z zawodnikami Kinga. Białorusin zdobył 6 punktów. WKS Śląsk Wrocław
Śląsk Wrocław w ważnym meczu Orlen Basket Ligi przegrał na wyjeździe z Kingiem Szczecin 84:89.

Po pierwszej połowie Śląsk wygrywał 48:39 i był na dobrej drodze, aby wywieźć ze Szczecina dwa punkty. W piątej minucie trzeciej kwarty stracił prowadzenie. Walka o zwycięstwo toczyła się jednak do ostatnich fragmentów meczu. Na cztery minuty przed końcową syreną był remis 75:75. King przeprowadził wtedy dwie akcje (2+1 Andrzeja Mazurczaka i celny rzut za trzy Tony’ego Meiera), po których wrocławianie nie byli w stanie się podnieść.

- Gratulacje dla drużyny ze Szczecina. To było trudne spotkanie. Graliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie, niestety później otworzyliśmy Mazurczaka, który zdobył 13 punktów i 5 asyst, to było kluczowe. Walczyliśmy, mieliśmy remis w końcówce. Ostatnie trzy minuty nie poszły po naszej myśli. Nie trafiliśmy rzutów spod kosza, jak i również rzutów wolnych - wymieniał przyczyny porażki Jacek Winnicki, trener Śląska.

WKS, przegrywając z Kingiem, stracił szansę na awans do czołowej ósemki tabeli Orlen Basket Ligi. „Wojskowi” zajmują obecnie 11. miejsce. Spośród pięciu drużyn z 28 punktami mają najgorszy bilans małych punktów.