KGHM Metraco Zagłębie Lubin – MKS Selgros Lublin 24:31 (13:15)

JP
Piotr Krzyżanowski/Polskapresse
W zaległym meczu 18. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin przegrały na własnym parkiecie z MKS-em Selgros Lublin 24:31 (13:15).

Jeśli gra aktualny mistrz Polski, czyli ekipa Selgrosu ze zdobywcą srebrnego medalu mistrzostw Polski, to emocje muszą być ogromne. Na środowy pojedynek obu drużyn, do hali RCS wybrał się m.in. selekcjoner żeńskiej kadry Kim Rasmussen.

Do przerwy nieznacznie lepsze były przyjezdne prowadząc 15:13, ale "Miedziowe" często doprowadzały do remisu, a momentami nawet prowadziły grę z mistrzem Polski. Po zmianie stron przewaga zespołu z Lublina zaczęła się rysować coraz wyraźniej. Dziesięć minut przed końcem przyjezdne prowadzone przez Sabinę Włodek były na ostatniej prostej w drodze do zwycięstwa przy stanie 27:21. Zagłębie dołożyło jeszcze tylko trzy oczka, Selgros cztery i wygrał mecz.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Robótka, Załęczna 5, Piekarz 1, Pałgan 5, Obrusiewicz 3, Konofał, Paluch 1, Premović, Lalewicz 1, Piechnik 3, Lima 1, Jochymek 4, Milojević.