Impel Gwardia przegrała z Treflem 0:3 w zaległym meczu

Paweł Witkowski
Siatkarki Impel Gwardii Wrocław wczoraj nie sprawiły wielu problemów wicemistrzyniom Polski. W Sopocie, szykujący się do jutrzejszego spotkania Ligi Mistrzyń z Dynamem Kazań, Atom Trefl rozprawił się łatwo z ekipą Rafała Błaszczyka 3:0 w zaległym spotkaniu 7. kolejki PlusLigi Kobiet. Wrocławianki jutro też czeka pojedynek w europejskich pucharach, jednak rywal nie jest już tak wymagający.

W pierwszym secie swoim byłym koleżankom z drużyny utarła nosa Maja Tokarska. Środkowa Atomu zablokowała Monikę Czypiruk i Katarzynę Mroczkowską. Do tych punktów dorzuciła też dwa ataki z krótkiej. Po raz drugi w tym sezonie mecz w pierwszej szóstce rozpoczęła Dominika Sobolska. Jednak nie miała zbyt wielu okazji, by pokazać się z dobrej strony. W drugiej partii zmieniła ją Arielle Wilson, która już dokończyła mecz. Amerykanka również nie zachwyciła. Najlepiej we wrocławskiej ekipie spisała się inna środkowa Zuzanna Efimienko. Zdobyła 11 punktów, w tym 4 blokiem.

W drugiej partii gospodynie zdobywały punkty seriami i wydawało się, że dojdzie do powtórki z poprzedniego meczu Gwardii w Sopocie i set zakończy się porażką do 8. Jednak w końcówce przyjezdne nadrobiły kilka punktów i przegrały do 13.

Tylko w dwóch setach zagrała Mroczkowska. Kapitankę zmieniła Milena Rosner, której dorobek w tym meczu to dwa punkty i 50% w ataku. W przyjęciu miała 60%. Z kolei najczęściej obstrzeliwana serwisem Katarzyna Jaszewska 53%. Tym razem słabiej w odbiorze zagrała Aleksandra Krzos (22%, w tym 3 stracone punkty).

W przyszłej kolejce wrocławianki jadą do Łodzi, gdzie zmierzą się z Budowlanymi (poniedziałek, g. 18, Polsat Sport). Wczoraj drużyna Mauro Masacciego przegrała u siebie 1:3 z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza.

Z kolei jutro gwardzistki czeka wyjazdowy mecz II rundy Challenge Cup z Maricą Płowdiw. Gwardzistki we Wrocławiu wygrały 3:0. Aby uniknąć złotego seta, muszą znów pokonać Bułgarki.

Atom Trefl Sopot - Impel Gwardia Wrocław 3:0 (25:19, 25:13, 25:20)

Trefl: Dziękiewicz (2), Glass (3), Ozsoy (4), Tokarska (11), Kozuch (4), Hodge (9), Maj (libero) oraz Ssuschke-Voigt (6), Konieczna (6), Sieczka (4), Świeniewicz, Wilk (1).
Impel Gwardia: Sobolska, Haładyn (2), Jaszewska (11), Efimienko (11), Czypiruk (4), Mroczkowska (2), Krzos (libero) oraz Rosner (2), Wilson (1), Medyńska (libero), Matyjaszek.