III liga. Ślęza biła głową w mur. Trzy cenne punkty dla Lechii

jg
Jastrzębie nie miało litości dla Olimpii Kowary. Dolnośląski beniaminek wygrał do tej pory tylko dwa mecze w III lidze Fot. gksjastrzebie.com
Piłka nożna - III liga. Lechia Dzierżoniów ma już tylko punkt straty do miejsca dającego utrzymanie w III lidze.

Mecz w Oławie, gdzie na co dzień gra Ślęza Wrocław, mógł potoczyć się różnie. Trzy punkty do Dzierżoniowa zabrała jednak Lechia, która dzięki temu jest coraz bliżej ucieczki ze strefy spadkowej.

Gospodarze mieli swoje szanse, w pierwszej połowie często przejmowali inicjatywę, ale mieli problemy ze skutecznością. Już na początku bardzo dobrych okazji nie wykorzystali Olejniczak oraz dwukrotnie Firlej. Dzierżonowianie przetrwali pierwsze ataki rywali i sami zadali celny cios. W 22 min Borowy zmylił dwóch rywali, podał do dobrze ustawionego Szydziaka, a ten uderzeniem pod poprzeczkę dał niespodziewane prowadzenie gościom. Ślęza jeszcze dobrze nie ochłonęła, a już przegrywała 0:2. W 25 min asystę zanotował Buryło, a piłkę do siatki mocnym strzałem posłał Niedojad. Trzy minuty później mogło być już 3:0 dla Lechii, ale tym razem dobrą interwencją po strzale Borowego popisał się Krawczyk.

Wrocławianie przycisnęli jeszcze tuż przed przerwą, ale nie udało im się strzelić chociażby kontaktowej bramki.

Druga część spotkania zaczęła się ponownie od ataków Ślęzy. Dobrze bronił jednak Malec, a gospodarze wciąż nie grzeszyli skutecznością. Do siatki trafili w 70 min. Piłkę źle wybił Kowalczyk i wykorzystał to Jakóbczyk trafiając na 1:2. Minutę później doszło do sporej kontrowersji, gdy sędzia Babiarz nie odgwizdał karnego po zagraniu ręką w szesnastce jednego z obrońców miejscowych. Na ławce rezerwowych Lechii zrobiło się nerwowo - na boisku zresztą też, bo piłkarze Grzegorza Kowalskiego wciąż atakowali Nie zdołali jednak wyrównać.

Do pogromu doszło w meczu lidera z Jastrzębia, z dolnośląskim beniaminkiem Olimpią Kowary. Porażkę można było założyć, ale aż 0:9...? Aż cztery gole w trym meczu strzelił zaledwie 21-letni Daniel Szczepan.

Bez posiłków z pierwszej drużyny nie poradziły sobie w Zabrzu rezerwy Śląska. Szkoda, bo był to pojedynek sąsiadów w tabeli.

III liga - 20. KOLEJKA
BKS Stal Bielsko-Biała - KS Polkowice 2:1 (Chrapek 5, Sobala 86 - Bancewicz 67 k.), Miedź II Legnica - Unia Turza Śląska 2:2 (Zatwarnicki 4, Karbowy 20 - Pawlusiński 43, 53 k.), GKS 1962 Jastrzębie - Olimpia Kowary 9:0 (Suchecki 10, Szczepan 34, 50, 75, 90, Farid Ali 44 k., Caniboł 69, 80, Weis 78 k.), Ślęza Wrocław - Lechia Dzierżoniów 1:2 (Jakóbczyk 70 - Szydziak 22, Niedojad 25), Stal Brzeg - Piast Żmigród 1:3 (Lipiński 88 - Mazurek 51, Moryson 53, Celuch 59 k.), Górnik II Zabrze - Śląsk II Wrocław 3:0 (Ambrosiewicz 35, Arcon 54, Pikul 68), Pniówek Pawłowice Śląskie - Ruch Zdzieszowiece 1:0 (Krakowski 45), Skra Częstochowa - Falubaz Zielona Góra 0:2 (Ekwueme 13, Mycan 34), Rekord Bielsko-Biała - Górnik Wałbrzych 3:1 (Ogrocki 37, Szędzielarz 81, 90 k. - Rytko 24 k.)

III liga 2016/2017 (lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie)

1. GKS 1962 Jastrzębie_____20_____45_____47-18
2. Ruch Zdzieszowice_____20_____39_____30-17
3. Stal Brzeg_____20_____35_____37-27
4. Pniówek Pawłowice Śl._____20_____33_____34-28
5. Rekord Bielsko-Biała_____20_____33_____37-24
6. BKS Stal Bielsko-Biała_____20_____32_____31-18
7. Piast Żmigród_____20_____31_____32-31
8. Ślęza Wrocław_____20_____28_____32-32