Hit dla gospodarzy! Jamalex Polonia Leszno 1912 - WKK Wrocław 72:64

Marta Wrońska
Fot: WKK Wrocław
W meczu dwóch drużyn walczących o trzecią pozycję w tabeli Jamalex Polonia 1912 okazała się lepsza od WKK i wygrała 72:64.

Na początku spotkania gospodarze niemal całkowicie zdominowali WKK. I choć to zawodnik przyjezdnych, Jakub Patoka, zdobył pierwsze punkty, później gra toczyła się pod dyktando Polonii, która pierwszą kwartę wygrała 22:15.

W drugiej odsłonie to beniaminek z Wrocławia przejął inicjatywę i zaczął dyktować warunki gry. Strzelecką niemoc gospodarzy po dwóch minutach przełamał Radosław Trubacz. Wrocławianie cały czas gonili wynik, a dzięki zespołowej grze udało im się zmniejszyć przewagę przeciwnika do punktu.

Po przerwie ekipa z Wrocławia bardzo szybko odrobiła straty, a nawet wyszła na siedmiopunktowe prowadzenie. Wtedy decydujące punkty zdobyli rezerwowi gospodarzy - Mateusz Stawiak i Radosław Trubacz. Koszykarze trafili dziewięć punktów i zdołali zniwelować startę swojego zespołu do trzech oczek przed ostatnią partią spotkania.

W końcówce na parkiecie panował zespół z Leszna, który grał szybciej i skuteczniej. Gospodarze wyraźnie wygrali także walkę pod tablicami, notując aż 22 zbiórki w ataku. Kluczowym zawodnikiem spotkania został koszykarz Polonii Mateusz Stawiak, który trafił 15 punktów i zaliczył osiem zbiórek.

Już w sobotę WKK Wrocław czeka bardzo trudny mecz. Beniaminek zagra na własnym parkiecie z drugą drużyną ligi Sokołem Łańcut. Start o godz. 18.

Jamalex Polonia 1912 Leszno - WKK Wrocław 72:64 (22:15, 13:19, 17:21, 20:9).

Leszno: Stawiak 15, Chanas 13, Trubacz 12, Kaczmarzyk 11, Mroczek-Truskowski 9, Stanferd Sanny 6, Milczyński 4, Kutta 2.

WKK: Koelner 13, Patoka 13, Jędrzejewski 12, Rutkowski 12, Pieloch 9, Fiedukiewicz 2, Malona 2,Ciechociński 1, Grzelak 0, Józefiak 0

Pozostałe mecze: Rawlplug Sokół Łańcut - Enea Astoria Bydgoszcz 73:95, Polfarmex Kutno - STK Czarni Słupsk 79:81, ZB Pruszków - Pogoń Prudnik 75:88, SKK Siedlce - Górnik Trans.eu Wałbrzych 81:95, KS Księżak Syntex Łowicz - AZS AGH Kraków 94:89, GKS Tychy - Biofarm Basket Poznań 94:83.

QUIZ - czy znasz herby dolnośląskich klubów? (cz. II)

SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018
Nominuj sportowca, trenera i drużynę w wielkim Plebiscycie Sportowym "Gazety Wrocławskiej". Zgłoś do nagrody juniora - dziecko, które przejawia sportowy talent i odnosi pierwsze sukcesy. Laureaci zostaną wybrani w głosowaniu Czytelników. Osobno najlepszych sportowców na Dolnym Śląsku nagrodzi kapituła. Na zwycięzców czekają nagrody.

SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018 Rozpoczynamy 66. edycję plebiscytu! Nominuj najpopularniejszych: sportowca, trenera, juniora, drużynę - WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ (KLIKNIJ)

KLIKNIJ i nominuj kandydatów

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj plebiscyt na bieżąco
->> KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE:

Przerwa w rozgrywkach ligowych na mecze reprezentacji to dobry moment, by przypomnieć wszystkich piłkarzy, którzy grając w Śląsku Wrocław, zostali powołani do pierwszej reprezentacji Polski. Co prawda obecny selekcjoner Czesław Michniewicz nie powołał na trwające zgrupowanie nikogo ze Śląska, ale wcześniej aż 31 zawodników, będących w danym momencie na kontrakcie w Śląsku, zakładało koszulkę z orzełkiem. Pamiętacie wszystkich? Źródło: ŚLĄSKopedia; www.slask-wroclaw.pl/reprezentanci