Transmisja NA ŻYWO: Górnik - Śląsk 0:2. Kapitalny gol Soboty!

JG
Śląsk Wrocław po bramkach Piotra Celebana i Waldemara Soboty i przy odrobinie szczęścia wygrał w Zabrzu 2:0.

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)
Celeban 37, Sobota 85

Górnik: Skorupski - Olkowski, Danch, Szymura, Magiera - Nakoulma, Marciniak Ż, Mączyński, Jonczyk (73 Thomik), Zahorski (30 Wodecki) - Gołębiewski

Śląsk: R.Gikiewicz - Celeban, Fojut, Pietrasiak, Wołczek - Madej (66 Diaz), Sztylka Ż (90 Cetnarski), Dudek, Ćwielong Ż (62 Kaźmierczak), Mila - Sobota.

Piotr Celeban: Mam nadzieje, że na pięciu golach nie poprzestanę. Waldek Sobota zapewnił nam wygraną. Zagraliśmy konsekwentnie. Wiedzieliśmy po meczu z Wisłą, jakie popełniamy błędy. Staraliśmy się ich unikać.
W pierwszej połowie mieliśmy przewagę. W drugiej Górnik złapał wiatr w żagle i było ciężko.
Nie byliśmy zaskoczeni składem, bo już w tygodniu trenowaliśmy różne warianty. Tak naprawdę możemy co tydzień zmieniać jedenastkę, bylebyśmy wygrywali.
My patrzymy na siebie, nieważne czy Legia gra przed nami czy po nas.

TAK RELACJONOWALIŚMY NA ŻYWO:

Zaczynamy! Śląsk dziś bez... nominalnego napastnika.
6 min. - Ćwielong do Madeja ten z pierwszej piłki i Skorupski wybija na rzut rożny. Znakomita okazja dla wrocławian.
12 min. - Gikiewicz kapitalnie broni! Wrzutka w pole karne, tam obrońcy Śląska źle wybijają, uderza Szymura, ale świetnie broni golkiper WKS-u
Sobota głową - wprost w bramkarza
16 min. - Mila próbował bezpośrednio z rzutu wolnego. Brakowało niewiele.
20 min. - rzut rożny, przed pole karne piąstkuje Gikiewicz, tam jest jeden z gospodarzy, ale strzał zablokowany. Poprawka nad poprzeczką
Górnik próbuje atakować, ale robi to niedokładnie
żółta kartka dla Sztylki
30 min. - pierwsza zmiana w Górniku - Za Zahorskiego wchodzi Wodecki.
31 min. - piłka w pole karne, niewiele brakowało, by doszedł do niej Skorupski
Strzał Górnika prosto w ręce Gikiewicza
GOOOOOOOOLL!
Rzut rożny wykonuje Mila, najwyżej wyskakuje Fojut. Skorupski wybija przed siebie. Fojut jeszcze raz głową, podbija - także głową - ustawiony tuż przed bramkarzem Celeban i piłka wpada do siatki.
45 min. - Fojut ściąga piłkę z głowy napastnika, po chwili Madej próbuje lobować Skorupskiego, ale lobuje też bramkę
KONIEC I POŁOWY

Zaczynamy II połowę
Górnik agresywnie, dużo fauli
Nakoulma strzela, ale Dudek blokuje
50 min. - Magiera głową wprost w ręce Gikiewicza
Kolejne dośrodkowanie w pola karne Śląska, wyłapuje "Giki", Śląsk przez moment zamknięty na własnej połowie
53 min. - kapitalnie broni Gikiewicz po strzale Gołębiewskiego głową. Śląsk w drugiej połowie zagubiony.
Jonczyk głową - w Gikiewicza, WKS jeszcze nie stworzył groźnej sytuacji w tym meczu
57 min. - Wodecki! Najpierw w słupek, piłka do niego wraca, ale ten do pustej bramki nie trafia!
żółta kartka dla Ćwielonga
62 min. Kaźmierczak za Ćwielonga
65 min. Diaz za Madeja
Nawałnica Górnika ustała
Wodecki fauluje Dudka
73 min. - Kaźmierczak wysoko nad poprzeczką z rzutu wolnego
Gołębiewski prawie przelobował Gikiewicza, uff....
Danch w ostatniej chwili uprzedził Diaza
80 min. - Sztylka po rzucie rożnym głową obok słupka
Olkowski minął Wołczka i dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, ale na szczęście dla Śląska nikt nie zamknął akcji, po chwili zamieszanie w polu karnym wyjaśniają obrońcy gości
82 min. - GOOOOOOOL!!! Sobota! Fenomenalna bramka! Skrzydłowy Śląska zwiódł obrońcę, wpadła w pole karne, przełożył piłkę na lewą nogę, strzelił w okienko, ta odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki!