MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści z Aslana z najlepszymi wynikami

Kacper Chudzik
Niepubliczne Gimnazjum Aslan wypuszcza właśnie z murów szkoły pierwszą, pełną klasę. Uczniowie świetnie poradzili sobie z egzaminami, ale żałują, że ich przygoda z tą szkołą dobiegła końca. Jak będą wspominać Aslana?

Wyniki egzaminów gimnazjalnych w naszym mieście, o których więcej piszemy na stronie 8, pokazują jednoznacznie, że uczniowie Niepublicznego Gimnazjum "Aslan" mają powody do dumy. We wszystkich testach młodzież z tej szkoły poradziła sobie najlepiej w mieście. To ogromny sukces, z którego dumni są sami uczniowie i ich nauczyciele. Ale to, że młodzież z Aslana jest uzdolniona, widać było już wcześniej.

- Uczniowie osiągali sukcesy w ciągu całej edukacji, ale najwięcej było ich w klasie trzeciej. Bardzo nas to cieszy, ponieważ pokazuje, że nasza praca dała tak spektakularne efekty - mówi Małgorzata Zarubajko, zastępca dyrektora Niepublicznego Gimnazjum Aslan. - Za uczniami było dużo osiągnięć w języku angielskim, czy to dyktando, czy konkursy językowe. Możemy poszczycić się sukcesami uczniów w konkursach matematycznych, i historycznych.

Wśród laureatek jednego z takich konkursów jest Katarzyna Fudali, która w czerwcu wzięła udział w VI Międzynarodowym Konkursie Historycznym "Śląskie Zamki i Pałace". Zdobyła w nim trzecie miejsce. A konkurencja była spora, bo w eliminacjach brało udział blisko 200 osób. Kasia cieszy się ze swojego sukcesu, ale żałuje, że to już koniec jej przygody z Aslanem.

- Będę tęsknić za kolegami i koleżankami z klasy, bo wiadomo, że w szkole średniej nasze kontakty nie będą już takie jak teraz. Ale również za niesamowitą atmosferą jaka panuje w naszej szkole - mówi uczennica.

Również jej klasowe koleżanki, które niedawno reprezentowały głogowską szkołę w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży, będą tęsknić za Aslanem.

- W tej szkole zawsze ktoś miał dla nas czas. Uczyła nas świetna kadra i sami też doskonale się dogadywaliśmy. Przychodząc tutaj nie czułyśmy się po prostu numerkami w dzienniku - mówiły Michalina Horbatowska oraz Julia Stankowska.

Także nauczyciele przyznają, że ciężko będzie im rozstać się ze swoją pierwszą, pełną klasą, która opuszcza mury placówki. Liczą jednak na to, że absolwenci będą ich jeszcze odwiedzać.

Uczyli się też przez zabawę

Na takie wyniki młodzież musiała dużo pracować pod okiem nauczycieli. Nie znaczy to jednak, że nie mieli czasu na zabawę. Wręcz przeciwnie, w Aslanie bawiono się sporo. Nie zabrakło wycieczek, czy imprez, w trakcie których młodzież przebierała się np. za piratów czy postacie ze znanych bajek.

- Ale jednocześnie nic nie stało na przeszkodzie, by poszerzać wiedzę. Śpiewanie? Owszem, ale można śpiewać w języku angielskim. Prezentacje kultur świata? Zanim uczniowie się przebrali, musieli poznać te kultury, aby je odpowiednio pokazać i przygotować dekoracje. Wycieczki? Na każdej można się przecież czegoś nauczyć. Gdy odwiedziliśmy Warszawę zwiedzaliśmy nie tylko stałe punkty dla każdej wycieczki. Nasi uczniowie weszli do siedziby Microsoftu, gdzie poznali ludzi tam pracujących, a potem wzięli udział w zajęciach rekrutacyjnych, które poprowadził dyrektor działu Zasobów Ludzkich - opowiada Małgorzata Zarubajko.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska