Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fiasko kolejnego podejścia do przebudowy na ulicach Jedności Narodowej i Poniatowskiego

Andrzej Zwoliński
Andrzej Zwoliński
Ulica Jedności Narodowej we Wrocławiu.
Ulica Jedności Narodowej we Wrocławiu. Gazeta Wrocławska
Znamy efekty kolejnego konkursu, który miał wyłonić wykonawcę przebudowy przystanków i chodników, a także budowę ścieżek rowerowych.

Trzy firmy wystartowały w przetargu, który miał wyłonić wykonawcę między innymi przystanków wiedeńskich, przejść dla pieszych i remontu chodników na ulicach Jedności Narodowej i Poniatowskiego. Niestety podobnie jak w poprzednich trzech konkursach, firmy zaproponowały ceny znacznie wyższe od budżetu inwestycji zaplanowanego przez miasto.

Przypomnijmy, że na „Poprawę bezpieczeństwa użytkowników ulicy Jedności Narodowej i Poniatowskiego poprzez budowę elementów poprawiających dostępność do komunikacji zbiorowej oraz bezpieczeństwo i komfort poruszania się pieszych i rowerzystów”, Wrocławskie Inwestycje zaplanowały przeznaczyć 825 tys. złotych. Tym razem do kursu stanęły firmy: Rotomat, Bickhardt Bau Polska i Elektrotim. Pierwsza zaproponowała cenę przekraczającą 2 mln 143 tys. złotych, druga sięgającą blisko 1 mln 830 tys., a trzecia przekraczającą 1 mln 709 tys. złotych. W poprzednich trzech konkursach, kwoty zaproponowane przez firmy, które w nich startowały wahały się wokół 2 mln złotych.

Co ma się zmienić na Jedności Narodowej i na Poniatowskiego?

Chodzi przede wszystkim o budowę przystanków "wiedeńskich" wraz z przebudową nawierzchni chodnika przy skwerze Pionierów Wrocławskich, budowę drogi dla rowerów łączącej rejon Browarów Mieszczańskich z placem Bema i budowę nowych przystanków autobusowych przy skrzyżowaniu ulic Rychtalskiej i Jedności Narodowej. Poza tym zaplanowano odbudowę i odtworzenie nawierzchni chodników, budowę studzienek ściekowych, a także przebudowę sygnalizacji świetlnej i wykonanie prac związanych z sadzeniem drzew i krzewów.

Opisany fragment ulicy stanowi wyrwę w systemie ścieżek rowerowych w tej części Wrocławia. Gdy inwestycję uda się w końcu zrealizować, rowerzyści będą mogli pokonywać wyodrębnioną trasa odcinek od Rychtalskiej do pacu Bema.

Przypomnijmy, że tuż obok – także na Jedności Narodowej - deweloper budujący osiedle Browary Mieszczańskie, zobowiązał się do przebudowania jezdni, chodników i utworzenia ścieżki rowerowej między mostami Warszawskimi i skrzyżowaniem z ulicą Damrota.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska