EuroBasket 2013. Polska - Chorwacja (RELACJA NA ŻYWO)

PK
To będzie trzeci mecz polskich koszykarzy na mistrzostwach Europy w Celje. Po dwóch porażkach, z Gruzją i Czechami, sytuacja biało-czerwonych jest beznadziejna, ale "dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe". By przedłużyć marzenia o wyjściu z grupy, trzeba dziś wygrać. Łatwo jednak nie będzie, bo za rywali podopieczni Dirka Bauermanna będą mieć silną ekipę Chorwacji. Początek meczu o godz. 17.45. Zapraszamy na naszą relację live. EuroBasket 2013 wciąż trwa!

IV KWARTA

Na koniec Szubarga trafił jeszcze za trzy, ale przegraliśmy 70:74.

"Trójka" Kelatiego nieskuteczna, dobitka Ignerskiego również. Po faulu "Ignera" dwa rzuty dla rywali. Ukić wykorzystał oba. 67:74 i pięć sekund do końca.

Chyba nic z tego. Na 12,7 sek przed końcem przegrywamy 67:72. Przy stanie 67:70 mieliśmy piłkę. Za trzy rzucał Koszarek, ale piłka wylała się z obręczy. Po chwili kontra i łatwe punkty dla Chorwatów. Po czasie dla trenera Bauermanna będziemy mieć piłkę.

Oj, będzie gorąco. 68:67 dla Chorwacji. Minuta i 50 sekund do końca.

Chorwaci łapią oddech. Po rzucie Ukicia z półdystansu jest 68:65.

Blisko, coraz bliżej! Już tylko 66:65 dla Chorwatów po indywidualnej akcji Szubargi. O czas poprosił trener rywali.

Lampe! 63:66.

"Trójka" Ignerskiego, po chwili udana akcja w obronie i kolejna "trójka" Kelatiego. Polska 61, Chorwacja 66. Walczymy!

Wsad Waczyńskiego. Przegrywamy "tylko" 54:62.

III KWARTA

Koniec kwarty, po której przegrywamy 49:62. Czy Polakom pozostaje już tylko walka o jak najniższą porażkę?

Szwankuje nie tylko gra polskiej reprezentacji. W Celje Arena nawalił właśnie zegar. Krótka przerwa w grze.

Obraz gry niewiele się zmienił. Chorwaci kontrolują przebieg wydarzeń i prowadzą 58:44. Do końca kwarty dwie i pół minuty.

Nie jest dobrze... 56:38 dla rywali. Nie zanosi się na niespodziankę, Polacy tego meczu raczej nie wygrają. Ale jeśli tego dokonają, byłaby to rzecz naprawdę wielka.

Czas ucieka, a Polacy nie zmniejszają strat, przegrywają 35:49.

46:35 dla Chorwacji po dwóch minutach.

Zaczynamy piątką: Szubarga, Koszarek, Kelati, Lampe, Gortat.

II KWARTA

Przerwa. Patrząc na to, co się działo w pierwszej kwarcie, nie powinniśmy narzekać. Przegrywamy 32:41, a najwięcej punktów dla biało-czerwonych rzucił Ignerski - 13.

Minuta do przerwy. Przegrywamy 30:39.

Jesteśmy w grze! Po "trójce" Ignerskiego 33:25 dla Chorwacji.

Pięć punktów z rzędu rywali i przegrywamy 19:33.

Kolejna udana akcja Ignerskiego. Przegrywamy 19:29, a "Igner" ma już 9 punktów.

Gonimy, gonimy! Już tylko 26:17 dla Chorwacji. Niestety Rudez trafia za trzy, 29:17.

I KWARTA

Koniec pierwszej kwarty, po której przegrywamy "tylko" 12:24. Może nasi koszykarze jeszcze powalczą?

Na parkiecie w drużynie polskiej sami rezerwowi - Szubarga, Ponitka, Zamojski, Ignerski, Karnowski. Aha, przegrywamy 4:24.

Poznajcie Lipko!

Tymczasem do hali wprowadzono... nosze lekarskie. Czyżby dla polskiej koszykówki, która leży? Uff... Na szczęście nie. To taki element zabawy organizatorów. Lekarze znoszą właśnie Lipko, maskotkę turnieju. I nie chodzi tu o Romualda Lipko z Budki Suflera.

W końcu coś nie wyszło Chorwatom, którzy pod presją dobrej obrony Polaków stracili piłkę. Wynik: 19:2 dla Hrvatskiej...

Dostajemy niezłego łupnia... Po czterech minutach jest 15:2 dla Chorwacji. Rywale grają dobrze w obronie, szybko przechodzą do ataku i są skuteczni w rzutach za trzy.

Dwie minuty gry za nami, przegrywamy 0:8. Ehh... Ciężkie jest życie polskiego kibica.

Zaczęło się od pięknego bloku Gortata, straty Waczyńskiego i wsadu Bogdanovicia.

Polacy zaczną piątką: Koszarek, Kelati, Waczyński, Lampe, Gortat.

godz. 17.44 - Jeszcze chwila i zaczynamy!

godz. 17.41 - Jesteśmy z wami, Polacy, jesteśmy z wami! - skandują polscy kibice. A Wy też jesteście z naszymi koszykarzami?

godz 17.36 - Zaczynamy prezentację. Zaraz po niej hymny obu państw.

godz. 17.20 - Polacy zagrają dziś w strojach czerwonych, a Chorwaci na biało.

godz. 17.15 - Gdy na parkiet wbiegali koszykarze Chorwacji, przywitały ich oklaski swoich kibiców. Polakom również towarzyszyły brawa, ale i gwizdy Hrvatskiej.

godz. 17.08 - Na trybunach coraz więcej kibiców. Są też oczywiście ci z Polski. Na jednym z sektorów wiele biało-czerwonych flag. Są fani z Bydgoszczy, Zgorzelca, Słupska czy Świecia.

godz. 16.50 - Poznajmy skład Chorwatów i znakomite kluby, w których grają na co dzień. Ante Tomić (FC Barcelona), Luksa Andrić (Turk Telekom), Dontaye Draper (Real Madryt), Bojan Bogdanović (Fenerbahce Stambuł), Dario Sarić (Cibona Zagrzeb), Damjan Rudez (CAI Saragossa), Roko Leni Ukić (Panathinaikos Ateny), Krunoslav Simon (Lokomotiw Kuban), Damir Markota (w sezonie 2012/2013 Besiktas Stambuł), Mario Delas (Monbus), Luka Zorić (Fenerbahce Stambuł), Ante Delas (Cedevita).

godz. 16.35 - Na parkiecie już od kilku minut rozgrzewają się obie drużyny. Do rozpoczęcia spotkania jeszcze godzina i dziesięć minut.Trybuny już opustoszały po poprzednim spotkaniu. Ci, którzy chcą obejrzeć bój polsko-chorwacki, na razie nie są wpuszczani.

godz. 16.20 - Zakończył się również mecz w grupie D. Szwecja sensacyjnie rozbiła Rosję 81:62. To trzecia porażka Sbornej w tym turnieju, a dla Skandynawów pierwsze zwycięstwo.

godz. 16.15 - Tradycyjnie pierwszy na parkiecie pojawił się Marcin Gortat. Środkowy Phoenix Suns trenuje rzuty z półdystansu.

godz. 16.12 - Polscy koszykarze przyjechali właśnie do Celje Arena. Po drodze pozdrawiała ich kilkunastoosobowa grupa kibiców z flagą z wypisaną na biało-czerwonej fladze miastem Zgorzelec. Niektórzy zawodnicy odwdzięczyli się gestem zaciśniętej pięści.

godz. 16.07 - W zakończonym przed chwilą meczu grupy C Hiszpania pokonała Czechy 60:39. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Rudy Fernandez (14), a dla pokonanych Pavel Pumprla i Jan Vesely (po 7).