Espadon - Cuprum 2:3. Wielkie emocje w Szczecinie

W 1. kolejce PlusLigi Cuprum pokonało MKS Będzin 3:0.
W 1. kolejce PlusLigi Cuprum pokonało MKS Będzin 3:0. Łukasz Haznar/Cuprum Lubin
W meczu 2. kolejki PlusLigi Cuprum Lubin pokonało na wyjeździe Espadon Szczecin 3:2. Nagrodę MVP otrzymał Łukasz Kaczmarek - zdobywca 37 (!) punktów.

Początek meczu był dość wyrównany, ale Cuprum zdołało w końcu odskoczyć na kilka punktów. Miejscowi zdołali doprowadzić jeszcze do stanu 20:20, jednak w końcówce premierowej odsłony tego spotkania dobrze spisywał się Łukasz Kaczmarek. Zupełnie inny przebieg miał drugi set. Espadon kontrolował jego przebieg od samego początku i pozwolił wywalczyć lubinianom 17 oczek. Trzecia partia była o wiele bardziej wyrównana i ponownie w decydujących momentach zimną krew zachował występujący w kadrze Polski Kaczmarek.

„Miedziowi” ze Szczecina mogli wyjechać bogatsi o trzy punkty w ligowej tabeli. Podopieczni Patricka Duflos w czwartej partii mieli trzy piłki meczowe, lecz ostatecznie ze zwycięstwa w secie cieszyli się miejscowi, którzy wygrali 31:29. O ostatecznym rozstrzygnięciu zdecydować miał zatem tie-break. W nim Espadon prowadził już 10:8, lecz siatkarze Cuprum zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i to oni mogli cieszyć się z drugiej w sezonie wygranej w PlusLidze.

Espadon Szczecin - Cuprum Lubin 2:3 (22:25, 25:17, 23:25, 31:29, 13:15)

Espadon: Tervaportti 6, Wika 14, Menzel 17, Duff 12, Gawryszewski 11, Malinowski 18, Murek (libero), Jaskuła (libero) oraz Kowalski, Kacperkiewicz, Mihułka, Kluth 3.

Cuprum: Masny 4, Pupart 8, Taht 19, Gunia 2, Hain 7, Kaczmarek 37, Kryś (libero) oraz Smoliński 7, Terzić 3, Michalski 1, Patucha, Makoś (libero).