Energa Basket Liga: Śląsk o klasę lepszy od outsidera z Gliwic

Paweł Relikowski
Śląsk Wrocław w 12. kolejce Energa Basket Ligi pokonał w hali Orbita czerwoną latarnię rozgrywek - GTK Gliwice - 106:74.

Niedzielny mecz z GTK mógł poprawić nastroje w zespole Śląska po ostatniej porażce z włoskim Dolomiti Energia Trento w rozgrywkach 7DAYS EuroCup. Wrocławianie w pierwszej połowie wyraźnie odskoczyli najsłabszej drużynie w Energa Basket Lidze, schodząc na przerwę przy prowadzeniu 53:23. Po zmianie stron gliwiczanie potrafili nawiązać równorzędną walkę z WKS-em, jednak mimo tego nie uchroniło ich to od wysokiej porażki 74:106.

Zastanawialiście się, ile kibiców ogląda przeciętnie mecze Waszego ulubionego klubu żużlowego? Dzięki badaniom telemetrycznym firmy Nielsen Media Measurement możemy przedstawić Wam liczby widzów w PGE Ekstralidze. Zobaczcie, który klub cieszy się największym zainteresowaniem!DO KOLEJNYCH SLAJDÓW MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ GESTÓW LUB STRZAŁEK

Ranking oglądalności klubów PGE Ekstraligi (SEZON 2021)

Najskuteczniejsza trójka zawodników w ekipie Śląska - Dziewa, Kanter i Karolak - zdobyła w sumie 63 punkty.