Matura 2017 Język Angielski [ANGIELSKI – PRZECIEKI, PYTANIA,...

  Matura 2017 Język Angielski [ANGIELSKI – PRZECIEKI, PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE]

  sz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Matura 2017 Język Angielski już 8 maja. W poniedziałek do matury przystąpią uczniowie, którzy jako język nowożytny wybrali język angielski. 8 maja obędzie
  1/12
  przejdź do galerii

  Matura 2017 Język Angielski już 8 maja. W poniedziałek do matury przystąpią uczniowie, którzy jako język nowożytny wybrali język angielski. 8 maja obędzie się matura podstawowa i rozszerzona z angielskiego. Jakie będą pytania na maturze z angielskiego? Arkusze CKE i odpowiedzi na zadania maturalne z języka angielskiego - SPRAWDŹ – MATURA 2017 JĘZYK ANGIELSKI – PYTANIA, ODPOWIEDZI – ARKUSZE CKE.

  Matura 2017 Język Angielski już 8 maja. W poniedziałek do matury przystąpią uczniowie, którzy jako język nowożytny wybrali język angielski. 8 maja obędzie się matura podstawowa i rozszerzona z angielskiego. Jakie będą pytania na maturze z angielskiego? Arkusze CKE i odpowiedzi na zadania maturalne z języka angielskiego - SPRAWDŹ – MATURA 2017 JĘZYK ANGIELSKI – PYTANIA, ODPOWIEDZI – ARKUSZE CKE.

  MATURA 2017 JĘZYK ANGIELSKI – PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE  Matura 2017 Język Angielski. W poniedziałek, 8 maja roku odbędzie się pierwszy pisemny egzamin maturalny z języka nowożytnego. Tym razem do matury przystąpią uczniowie, którzy zdają język angielski.
  • Matura z angielskiego – poziom podstawowym

  Matura z języka angielskiego – poziom podstawowy – ten egzamin rozpocznie się o godz. 9 i będzie trwał maksymalnie 120 minut.
  • Matura z angielskiego – poziom rozszerzony

  Matura z języka angielskiego – poziom rozszerzony – ten egzamin rozpocznie się o godz. 14 i będzie trwał maksymalnie 150 minut.

  MATURA JĘZYK ANGIELSKI - PYTANIA  Rozumienie ze słuchu
  Podstawę zadań sprawdzających wiadomości i umiejętności w zakresie rozumienia ze słuchu stanowią teksty dwukrotnie odtwarzane w sali egzaminacyjnej z płyty CD, na której – oprócz tekstów w języku obcym – nagrane są instrukcje w języku polskim dotyczące rozwiązywania zadań.

  Rozumienie tekstów pisanych
  Zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności w zakresie rozumienia tekstów pisanych oparte są na tekstach zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym.

  Znajomość środków językowych
  Zadania sprawdzające znajomość środków językowych (leksykalno-gramatycznych) oparte są na pojedynczych zdaniach lub krótkich tekstach zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym.

  Wypowiedź pisemna
  Zadanie polega na napisaniu teksu zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi treści oraz formy zawartymi w poleceniu.


  MATURA 2017 JĘZYK ANGIELSKI – CO BYŁO NA MATURZE?


  Tegoroczni maturzyści mieli do rozwiązania 7 zadań - 3 dotyczyły słuchania i uzupełniania, w dwóch trzeba było odpowiedzieć na pytania do tekst, a w dwóch ostatnich maturzyści musieli uzupełnić zdania, tak by tworzyły całość (maturzyści musieli wstawić w odpowiednie miejsca słówka tj. np. so czy matter). Jednym z tekstów "słuchanych" trzeba było odpowiedzieć na pytania związane z nagraniem, w którym dziewczyna opowiada o swoim życiu na barce, kolejny tekst, tym razem "czytany" dotyczy tradycji pikniku, podczas którego wszyscy ubierają się na biało - maturzyści mieli za zadanie dopasować odpowiednie "nagłówki" do kolejnych akapitów tekstu.

  Ostatnim zadaniem, ósmym otwartym, był tekst. Maturzyści musieli w maksymalnie 130 słowach skonstruować wpis na bloga dotyczący spotkania ze sławnym aktorem. Trzeba było opis przebieg spotkania i emocje, które temu wydarzeniu towarzyszyły.

  zad. 1 na podstawie słuchania
  Tekst o dziewczynie, która wyjeżdża na studia - trzeba było przypasować PRAWDA/FAŁSZ

  zad 2. na podstawie słuchania
  Wypowiedzi ludzi sztuki - trzeba było dopasować odpowiednie wypowiedzi

  zad.3 na podstawie słuchania
  Również trzeba było dopasować odpowiednie wypowiedzi do miejsc, których dotyczą

  zad. 4 czytanie
  przypasowanie nagłówków do akapitów - tekst o białym pikniku

  zad. 5. czytanie
  Dotyczące opuszczonego planu filmowego na pustyni - trzeba było uzupełnić luki

  zad. 6.
  Uzupełnienie luk do tekst

  Zad. 7.
  Gramatyka - uzupełnienie luk w zdaniach odpowiednimi formami czasowników, przyimków itd.


  MATURA 2017 Z ANGIELSKIEGO – ARKUSZE CKE


  Zadania maturalne z języka angielskiego pojawią się na naszej stronie, gdy będą już oficjalnie znane i opublikowane przez CKE (w poniedziałek ok. godz. 12). W czasie matury podamy przybliżone pytania maturalne z angielskiego.

  MATURA 2017 JĘZYK ANGIELSKI – ODPOWIEDZI
  Odpowiedzi na pytania maturalne z języka angielskiego pojawią się na naszej stronie w poniedziałek po południu.

  MATURA 2017 JĘZYK ANGIELSKI


  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ,

  Rr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Ma ktoś druga wersje arkusza ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo