Kończy się rekrutacja do przedszkoli. Zapisy tylko do godz....

  Kończy się rekrutacja do przedszkoli. Zapisy tylko do godz. 15

  Zdjęcie autora materiału
  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Ostatni dzwonek dla rodziców, którzy chcą od września 2016 wysłać swoje dziecko do miejskiego przedszkola we Wrocławiu. Jeszcze tylko dzisiaj, do godz. 14, mają czas na wygenerowanie elektronicznego wniosku. Mogą wskazać maksymalnie trzy preferowane przez siebie przedszkola. Do godz. 15 muszą złożyć gotowy wniosek w przedszkolu pierwszego wyboru.
  19 kwietnia będzie można sprawdzić wyniki rekrutacji w przedszkolu pierwszego wyboru. Nie wiadomo jeszcze, ile miejsc w przedszkolach przygotuje wrocławski magistrat. Ich liczba będzie zależeć od tego, ile sześciolatków rozpocznie naukę w szkołach podstawowych. Przypomnijmy, że obowiązek szkolny dotyczy obecnie 7-latków. Rodzice mają czas do końca marca na oficjalne deklaracje, ale szacuje się już, że około połowa sześciolatków może zostać w przedszkolach. Wiadomo zaś, że im więcej 6-latków w szkołach, to więcej miejsc dla dzieci w przedszkolach.

  Przypomnijmy, że prawo nakazuje przyjąć do przedszkola w rejonie zamieszkania wszystkie chętne dzieci od 4 do 6 lat. Każde dziecko ma mieć zagwarantowane miejsce w przedszkolu oddalonym od miejsca zamieszkania maksymalnie o trzy kilometry. Jeśli odległość będzie większa, gmina musi zapłacić rodzicom za dojazdy.

  W tym roku podczas rekrutacji podstawowym kryterium będzie wiek dziecka i to, czy jego rodzice bądź rodzic studiują, pracują lub prowadzą własne firmy. Jeżeli tak - to dziecko otrzyma 50 pkt. 30 pkt jest dla dziecka, którego przynajmniej jeden z rodziców lub rodzic samotnie wychowujący dziecko złożył PIT za 2015 r. w Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu.

  W pierwszej kolejności na miejsce w przedszkolu będą mogły liczyć dzieci z rodzin wielodzietnych, niepełnosprawne albo posiadające niepełnosprawnego rodzica, rodziców lub rodzeństwo, a także te wychowywane samotnie przez matkę lub ojca. Na pierwszeństwo mogą liczyć także dzieci z rodzin zastępczych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama