Egzamin gimnazjalny 2017 już dziś. Uczniowie muszą...

  Egzamin gimnazjalny 2017 już dziś. Uczniowie muszą przygotować się na rozprawkę?

  Zdjęcie autora materiału
  Malwina Gadawa

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017 WE WROCŁAWIU

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017 WE WROCŁAWIU ©Pawel Relikowski / Polska Press Grupa

  Egzamin Gimnazjalny 2017 wystartuje już dziś o godz. 9. Do egzaminu gimnazjalnego na Dolnym Śląsku zostało zgłoszonych 23627 uczniów. W samym Wrocławiu egzamin napisze 4518 gimnazjalistów. To jeden z ostatnich egzaminów gimnazjalnych w historii. Ostatni uczniowie napiszą za dwa lata. Potem egzamin gimnazjalny zastąpi egzamin na zakończenie 8-letniej szkoły podstawowej.
  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017 WE WROCŁAWIU

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017 WE WROCŁAWIU ©Pawel Relikowski / Polska Press Grupa

  Dziś, 19 kwietnia, trzecioklasiści zasiądą do testu z części humanistycznej (język polski, historia i wos), 20 kwietnia do zadań z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a 21 kwietnia zmierzą się z językiem obcym (angielski, ‎francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński i włoski). W naszym województwie zdecydowana większość gimnazjalistów, bo aż 19438, zdaje język angielski. Najmniej, bo 21 uczniów zdecydowało się na egzamin z języka włoskiego.

  Części humanistyczna ‎i matematyczno-przyrodnicza trwają po 150 minut. Część egzaminu z języka obcego ‎trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym.‎ W każdy dzień egzamin gimnazjalny rozpoczyna się o tej samej porze, o godz. 9.00.

  Izabela Koziej dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3, w którym mieści się Gimnazjum nr 10, przy ul. Piotra Skargi 31 mówi, że egzamin gimnazjalny weryfikował przygotowanie uczniów i prace nauczycieli. - Musimy pamiętać, że wyniki egzaminu gimnazjalnego były zawsze istotne, ponieważ stanowiły jedno z kryteriów rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Punkty z egzaminu wliczały się do sumy punktów rekrutacyjnych do szkoły średniej. Większa suma punktów to zagwarantowane miejsce w lepszej szkole - mówi dyrektor Koziej. Czego powinni spodziewać się uczniowie na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym? Izabela Koziej zaznacza, że jest to wróżenie z fusów, ale ona stawiałaby na rozprawkę w części humanistycznej. Matematycy zaś liczą na zadania, które będą sprawdzały umiejętność logicznego myślenia.

  Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki odesłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 16 czerwca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego otrzymają oni 23 czerwca.

  Nowy egzamin, który po likwidacji gimnazjów zastąpi egzamin gimnazjalny, będzie przeprowadzany od roku szkolnego 2018/2019 na zakończenie ósmej klasy szkoły podstawowej. W latach szkolnych 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021 egzamin ten przeprowadzany będzie z trzech obowiązkowych przedmiotów: języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki. Natomiast od roku szkolnego 2021/2022 do przedmiotów obowiązkowych dołączy także jeden z przedmiotów do wyboru:  biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia. Przystąpienie do egzaminu 8-klasisty będzie obowiązkowe. Wyniki uzyskane na tym egzaminie będą stanowić jedno z kryteriów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z takim uśmiechem to Sonia Flendrich na pewno zda.

   zoom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Tym bardziej, że ma już skończone 18 lat. :)))
   Pani Malwino, czy to zdjęcie jest na pewno z tego roku?
   I wy jeszcze chcecie, aby płacić za wasze teksty?!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ja też!

   Diego (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Śliczna i dobra fota!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jestem zauroczony

   Janusz Tracz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Jestem zauroczony! Bardzo ładna dziewczyna ta Sonia Flendrich :-)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wbijaj w czerwcu na 18tkę!:

   zoom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   http://impelwroclaw.pl/index.php?typ=zawodniczka&id=133

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawe czy GW miała prawo opublikować jej wizerunek razem z nazwiskiem.

   Mariusz Trynkiewicz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   GW - antypolskie ścierwo

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama