Drugi dzień egzaminu gimnazjalnego. Dziś nauki przyrodnicze...

  Drugi dzień egzaminu gimnazjalnego. Dziś nauki przyrodnicze i matematyka

  Zdjęcie autora materiału

  Adriana Boruszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Drugi dzień egzaminu gimnazjalnego. Dziś nauki przyrodnicze i matematyka
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Janusz Wójtowicz

  W czwartek o godzinie 9.00 uczniowie trzecich klas gimnazjum rozpoczęli drugi dzień egzaminów. Dziś testy z nauk przyrodniczych i matematyki.
  Dzisiejszy egzamin składa się z dwóch części. Najpierw, przez godzinę, uczniowie wypełniali karty odpowiedzi z przedmiotów przyrodniczych, takich jak chemia, fizyka, geografia oraz biologia, zaś od godziny 11.00, przez półtorej godziny, zmierzyli się z częścią matematyczną.

  Uczniom z Gimnazjum nr 10 we Wrocławiu zszedł wczorajszy stres. - Tego egzaminu nie można nie zdać - komentuje Natalia Kowalewska tuż przed wejściem na salę egzaminacyjną, jednak podkreśla, że nie ze wszystkiego czuje się pewnie. - Mama nadzieję, że podczas części matematycznej nie będzie funkcji - wzdycha.

  Jej koleżanki - Julia Zosik i Julia Jędrasik - podkreślają, że wczorajszy egzamin był zdecydowanie łatwiejszy. - Część humanistyczna jest dużo prostsza od tej dzisiejszej, jednak się nie boję. Dużo się uczyłam - mówi Julia Jędrasik.

  Dyrektor gimnazjum, Izabela Koziej, przyznaje, że egzamin gimnazjalny to taka mała matura. - Dzisiejszy egzamin rzeczywiście może być dla uczniów trudniejszy. Zwłaszcza część przyrodnicza, na którą składa się chemia, fizyka i biologia. To obszerne przedmioty, które trzeba opanować i przede wszystkim skupić się nad prawidłowymi odpowiedziami. Dyrektorka dodaje też, że nie martwi się o część matematyczną. - Zadbaliśmy o to, by uczniowie byli z matematyki dobrze przygotowani - podkreśla.

  Dzisiejszy egzamin zakończy się o godz. 12.30. Kolejna, ostatnia już część, rozpocznie się jutro. Znów o godz. 9.00. Uczniowie zmierzą się w niej z językami obcymi - na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

  Egzamin gimnazjalny 2017. Test przyrodniczy [PYTANIA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama